Mokytojai mokosi: „Erasmus+“ projekto veiklos Ispanijoje

Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė

Gruodžio 13–17 d. Moron de la Fronteroje (Ispanija) vyko tarptautinio projekto „Foreign Language Teaching into the Future“ veiklos, kuriose dalyvavo kalbų mokytojai iš Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Norvegijos, Lietuvos. Projekto koordinatorės Hildė Laursen Lunde ir Kirsti Berg-Hansen iš Norvegijos jungėsi nuotoliniu būdu. Lietuvai atstovavo Plungės „Saulės“ gimnazijos mokytojos Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė (šio teksto autorės) ir Virginija Stupelienė.

 

Nepamirštamas įspūdis – senovinė, tvirtovę primenanti San Juano Bosco mokykla su prieigose bręstančia mandarinų alėja. Tai švietimo įstaiga, kurioje dera įvairaus pobūdžio erdvės: modernios, plačios paskirties mokymosi patalpos, erdvus, saugus ir saulėtas vidinis kiemas, daugiafunkcis sporto aikštynas, bažnyčia su Prakartėle (joje pastatėme ir savo mokinių išdrožtus angelus).

 

Dalyvius sutiko mokyklos administracijos atstovai, mokytojai ir mokiniai. Pastarieji atskleidė pietietišką temperamentą per tradicijas ir kultūrą – šokius, dainas. Dalykiškas bendravimas tęsėsi Moron de la Fronteros miesto rotušėje, kur meras pabrėžė ypač aktualią dabarties pasauliui užsienio kalbų mokymosi svarbą.

 

Visą savaitę vyko pedagogų mokymosi veiklos: kurti pamokų planai, dalyvauta seminare apie „LearnLab“ mokymosi platformos galimybes, vėliau bandyta panaudoti platformos įrankius, skaityti pranešimai ir semtasi patirties tarptautinėje mokytojų konferencijoje.

 

Profesinį kontekstą stiprino bendros, kryptingos veiklos ir šalies naratyvas: korida, flamenko, alyvuogių giraitės ir modernios alyvuogių ruošimo technologijos, vyno rūsiai ir senieji amatai, kalba. Prasminga, kad kalbų mokytojai turi galimybę patys tai patirti ir savo patyriminiu išmanymu motyvuoti ugdytinius mokytis užsienio kalbų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *