Mokytis ir pažinti pasaulį galime ne tik mokykliniame suole

Žana Šunina
,
Vilniaus Sausio 13-osios prog-jos anglų k. mokytoja
Ieva Kvedarienė
,
Vilniaus Sausio 13-osios prog-jos istorijos mokytoja

Lapkričio 15–19 d. vyko tarptautinio „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Click on e-CLIL“ mokinių susitikimas Ispanijos saloje Tenerifėje. Šeši Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Žanos Šuninos ir Ievos Kvedarienės, visą savaitę dalyvavo įvairiose CLIL (integruotose dalyko ir užsienio kalbos) pamokose, kurias organizavo CEIP Santa Maria del Mar mokyklos bendruomenė.

 

Susipažinę su projekto „Click on e-CLIL“ partneriais – rumunais ir ispanais, kartu mokėmės integruotose pamokose: geografijos, socialinių mokslų, gastronomijos, biologijos, istorijos, menų. CLIL pamokų metu daug patyrėme, sužinojome, aplankėme: Teidės nacionalinį parką, kuris įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, stebėdami Teidės ugnikalnį, gilinomės, kaip jis veikia, tyrinėjome istorinį Tenerifės miestą La Lagūną, kuris dėl išskirtinių architektūros paminklų, tradicinių namų taip pat įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

CLIL gastronomijos pamokos metu stebėjome (ir ragavome), kaip gaminamas tradicinis ispanų patiekalas Paella, žygiavome penkis kilometrus subtropinės augmenijos Anagos miškais, o vyresnių klasių mokiniai papasakojo, kuo ši gamta yra išskirtinė ir unikali. Paskutinę projekto „Click on e-CLIL“ dieną lankėme Tenerifės sostinės Santa Kruso istorinį turgų, gamtos ir archeologijos bei karnavalo muziejus. Visos pamokos, vykusios anglų ir ispanų kalbomis, buvo labai aktyvios ir įtraukiančios.

 

Keletas mokinių atsiliepimų apie „Erasmus+“ projekto „Click on e- CLIL“ mokinių susitikimą Tenerifėje:

„kai buvo pasiūlyta dalyvauti projekte labai apsidžiaugiau, nekantravau. Didelį įspūdį paliko Ispanijos mokykla, jos pritaikymas neįgaliems mokiniams.“ 

„<…> labai patiko žygis Anagos miškuose, įdomios pamokos muziejuose“, „nustebino ispanų mandagumas, kur tik eini, su tavimi visuomet pasisveikina“.

 

Šiais mokslo metais tęsiame projekto „Click on e-CLIL“ veiklas, organizuojame integruotas pamokas, anglų kalba giliname įvairių dalykų žinias ir tobuliname gebėjimus.

 

Projekto veiklos finansuojamos programos „Erasmus+“ lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.