Mokyklų patirtys: komunikacija su tėvais – raktas saugiai grąžinti vaikus į mokyklas

Ugdymo organizavimas srautais, kai kurių dalykų pamokos lauke, tvarkaraščių pokyčiai, ilgi pokalbiai su tėvais – priemonės, kurių mokyklos ėmėsi norėdamos saugiai į klases susigrąžinti savo 5–11 klasių mokinius.

Kūno kultūros pamokos – miesto stadione

 

Snieguolė Bastakienė, Tauragės „Aušros“ progimnazijos direktorė, sako, jog nors iki mokslo metų pabaigos laiko liko ir nedaug, siekiant įtikinti tėvus leisti testuoti vaikus, neverta jų skubinti ar spausti. Vyriausybė 5–11 klasių mokiniams grįžti į mokyklas leido nuo gegužės 10 d., bet į „Aušros“ progimnaziją viena šeštokų klasė, visi 18 mokinių, grįžo tik nuo šio pirmadienio.

 

„Darėme tėvų apklausas, per savaitę kelis susirinkimus ir labai, labai daug kalbėjomės. Nors informacijos gausu, bet neaiškumo, baimės irgi netrūksta. Kai visas grįžimo sąlygas išsiaiškinome – šeštokai grįžo 100 proc. Dabar matau, kad šios klasės pavyzdys – tiek vaikų, tiek tėvų pasitenkinimas, – gali turėti teigiamos įtakos likusiųjų klasių sprendimams. Todėl esame nusprendę tėvus dėl sutikimo leisti testuoti vaikus apklausti kiekvieną savaitę ir jau tikimės, kad kitą savaitę grįš dar viena klasė“, – kalba S. Bastakienė.

 

„Aušros“ progimnazija turi po vieną penktokų, šeštokų ir aštuntokų klasę bei dvi septintokų klases. Visoms joms nuo gegužės 10-osios organizuojamos kontaktinės kūno kultūros pamokos miesto stadione. Direktorė pasakoja, jog teko perdėlioti tvarkaraštį, sudubliuoti pamokas (vyksta išsyk dvi pamokos), kai kuriems ne mieste gyvenantiems mokiniams suorganizuoti atvežimą mokyklos autobusiuku.

 

„Per pirmąsias pamokas vaikai buvo vangūs, skundėsi, kad geriau mokytis namie. Šią savaitę jie jau kitaip nusiteikę – ir džiaugiasi susitikimu, ir yra energingesni. Viskam reikia laiko, vaikams grįžti į mokyklą yra ir šiek tiek nejauku“, – sako S. Bastakienė. Progimnazijos planuose – nuo birželio kviesti po vieną klasę mokinių visos dienos integruotoms veikloms į lauko klasę, t. y. prie mokyklos esančią aikštelę su stacionariais suolais bei stalais.

Sugrįžo beveik visos klasės

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje Kaune 5–11 klasėse mokosi 536 mokiniai. Po Vyriausybės sprendimo į mokyklą grįžta dauguma gimnazijos mokinių, jie du kartus per savaitę testuojami, tiksliau – mokykloje prižiūrimi mokytojų testuojasi patys, greitaisiais antigeno testais. Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Jukštaitės, ugdymo įstaigų komunikacija raginant tėvus leisti vaikus testuoti ir yra tas raktas į sėkmingą grįžimą į mokyklas. Visgi jų mokyklos bendruomenės stipriai įtikinėti nereikėjo – apsispręsti abejojantiems padėjo ir kiti tėvai.

Lauko klasė Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje, Renatos Česnavičienės nuotr.

Ugdymo procesas gimnazijoje organizuojamas srautais: vieną savaitę mokykloje mokosi penktokai, šeštokai, aštuntokai ir gimnazijos antros klasės mokiniai, kitą savaitę – penktokai, septintokai ir pirmos bei trečios gimnazijos klasės mokiniai. Pirmasis srautas į mokyklą grįžo gegužės 11 d.

 

„Mūsų mažiausiems, penktokams, nusprendėme padaryti išimtį. Planuojame ir tikimės, jei niekas nesusirgs, jog jie iki pat mokslo metų pabaigos mokysis įprastu būdu mokykloje. Jiems tai pirmi metai gimnazijoje, jiems reikia dar padėti suprasti, kaip ši sistema veikia“, – kalba J. Jukštaitė.

 

Direktoriaus pavaduotoja paaiškina, jog visų klasių mokiniams, kurių tėvai nesutiko leisti jų testuoti, pamokos iš mokyklos transliuojamos tiesiogiai, t. y. mokytojai pamokas veda įsijungę kompiuterius ir transliuoja tai, kas vyksta klasėje.

 

„Visų – ir mokinių, ir mokytojų, – emocijos grįžus į mokyklą dvejopos: ir džiugu, ir neramu. Vaikai, atrodo, net pamiršo, kaip reikia elgtis, draugauti būryje bendraamžių. Be to, ir mes, mokytojai, jau užsibuvome, užsisėdėjome tame burbule. Reikia nebijoti, kitaip nebus, turime išmokti su tuo gyventi, nes kiek ilgai pandemija tęsis, niekas nepasakys. Todėl mes buvome pasiruošę grąžinti vaikus į mokyklą nors ir savaitei likus iki mokslo metų pabaigos“, – sako J. Jukštaitė.

 

5–11 klasių mokiniams testavimas privalomas visose savivaldybėse. Profilaktinis tyrimas diagnozuoti arba savikontrolė galimai koronaviruso infekcijai nustatyti gali būti neatliekami tiems mokiniams, kuriems ugdymas organizuojamas atvirose erdvėse. Mokymasis gali būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.