Mokyklos kviečiamos naudotis Kultūros paso paslaugomis ir vasarą

Kultūros paso veiklos šiemet tęsis ir pasibaigus mokslo metams, visą vasarą. Mokyklos gali rinktis iš daugiau kaip 3 tūkst. paslaugų sąrašo, tam Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 4 mln. eurų. „Labai svarbu vaikams suteikti galimybių atsigriebti už tuos mėnesius, kuriuos praleido bendraudami tik virtualiai. Todėl šią vasarą bus rengiama ir daugiau stovyklų, ir tęsiamos Kultūros paso programos“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

Paslaugų rezervavimas, užsakymas ir atsiskaitymas už suteiktas paslaugas vasaros atostogų metu vyks tokia pat tvarka kaip ir įprasta – mokykloms tereikia jas užsakyti, atsižvelgiant į esamus poreikius. Savivaldybių administracijos kviečiamos pasirūpinti saugiu mokinių pavėžėjimu, jei programa vyksta ne mokykloje, o kitame mieste ar gamtoje. „Kūrybiški Kultūros paso paslaugų teikėjai tikrai ras būdų, kaip išnaudoti ir sezoniškumo privalumus – puikų orą, galimybes derinti kultūrinį ritmą su gamtos prieglobsčiu. Todėl neabejoju, kad vasarą vyksiančios Kultūros paso programos sulauks didelio moksleivių susidomėjimo“, – teigia kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

 

Organizuojant ir dalyvaujant gyvai vykstančiuose Kultūros paso užsiėmimuose karantino laikotarpiu reikia laikytis nustatytų saugumo sąlygų. Mokinių vasaros atostogų metu edukaciniai užsiėmimai ar kultūros ir meno renginiai, papildyti kultūrine edukacija, vykdomi, vadovautis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais, skirtais neformaliam vaikų švietimui. Dalyvauti šiose veiklose gali ne didesnė, nei 30 vaikų grupė, uždarose patalpose būtina dėvėti veido kaukes, reikia laikytis atstumų, dezinfekuoti, valyti patalpas ir kt. Menininkai ar kiti žmonės, kurie atvyksta į mokyklas vesti edukacinių užsiėmimų, turi būti pasitikrinę, ar neserga COVID-19 liga. Tokie patys reikalavimai galioja, kai edukaciniai užsiėmimai mokiniams vyksta ir mokykloje, ir kultūros ar meno įstaigoje.

 

Jei mokiniai, naudodamiesi Kultūros paso teikiama galimybe, lankosi filme, spektaklyje ar koncerte, organizatoriai privalo laikytis operacijų vadovo sprendimu nustatytų reikalavimų, skirtų kino teatrų ir kino klubų paslaugų teikimo bei kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimui.

 

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.