Kauno r. Akademijos mokykloje-darželyje „Gilė“ įsikūrė Tolerancijos miestas

Lina Šegždienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė" socialinė pedagogė

Išvertus iš lotynų kalbos, „tolerantia” reiškia kantrybę. Taip pat žodis „tolerancija“ siejamas su pagarba, supratimu, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimu, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šiais mokslo metais Kauno rajono Akademijos mokykloje-darželyje „Gilė“ Tolerancijos dienos simboliu tapo Tolerancijos miestas. Siekiant atkreipti dėmesį į Tolerancijos svarbą, mokyklos-darželio psichologė Indrė Steponavičiūtė-Kupčinskė ir socialinė pedagogė Lina Šegždienė pakvietė mokytojus kartu su mokiniais sukurti savo Tolerancijos miestą. Įgyvendindami šią veiklą, mokytojai su mokiniais aptarė, kodėl svarbu būti tolerantiškiems, supratingiems ir draugiškiems. Socialinių-emocinių įgūdžių lavinimo užsiėmimų metu švietimo pagalbos specialistės atkreipė dėmesį, kaip svarbu pagirti vieniems kitus bei įvertinti pozityviu pagyrimu ir šypsena, nes tai verčia visus mus jaustis gerai tokiems, kokie esame.

 

Tolerancijos diena svarbi mums visiems, nes skatina pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės ar religijos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.