Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė

Dalia Zibalienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytoja

Jau ketvirtus metus Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija vykdo projektą „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“. Po trečių veiklos metų gimnazija gavo puikų apdovanojimą – 8 gimnazistų išvyką į Strasbūrą ir galimybę dalyvauti Europos Parlamento vienos dienos sesijoje „Euroscola“. Gimnazijai atstovavo Gytis Ruibys, Kornelijus Buivydas (1d), Markas Maciulevičius (2b), Laurynas Stalmokas (2c), Lina Ruzveltaitė, Emilija Ašmontaitė, Emilija Lapinskaitė, Ugnė Šlyžiūtė (4c). Kartu su mūsų gimnazijos mokiniais Lietuvai atstovavo Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos ugdytiniai.

 

Lapkričio 7 d. į Europos Parlamentą susirinko 22 Europos valstybių delegacijos. Nuo 8 iki 18 val. vyko sklandus darbas: į mokinių klausimus atsakinėjo Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas Dimitrios Papadimoulis, kiekviena grupė pristatė savo šalį. Jaunimas dirbo susiskirstęs į grupes: 1. Aplinka ir atsinaujinančioji energija. Kaip galėtų būti skatinamas darnus vystymasis. 2. Saugumas ir žmogaus teisės. Ar iškilus grėsmei saugumui galėtų būti ribojamos žmogaus teisės? 3. Jaunimo santykis su alkoholiu ir narkotikais. Ar galima gyventi jų nevartojant? 4. Europos ateitis. Kokia ateitis laukia Europos? 5. Migracija ir integracija. Kokį vaidmenį Europa turėtų atlikti migracijos ir integracijos srityje? 6. Jaunimo užimtumas. Jaunimo užimtumas – iššūkis Europai? Mokiniai grupėse diskutavo, balsavo, pritardami savo iškeltoms idėjoms (balsavimo kortelės – tikros), buvo žaidžiami komandiniai žaidimai. Renginio pabaigoje, skambant Europos Sąjungos himnui, mokiniai išnešė visų ES valstybių vėliavas. Reginys gniaužė kvapą ir spaudė ašarą draugiškoje ES šeimoje matant ir Lietuvos trispalvę.

 

Projekto ir išvykos patirtis neįkainojama – įveiktas kalbos barjeras, viešasis kalbėjimas, savo idėjų, nuomonių sklaida. O kur dar nauji draugai tiek iš Lietuvos, tiek iš Europos šalių. Visą dieną buvome filmuojami ir fotografuojami, davėme interviu vietinei ir Europos žiniasklaidai. Neišdildomą įspūdį paliko ir pati kelionė: aplankytas viduramžiškas Vokietijos miestas Rotenburgas prie Tauberio, visus metus saugantis Kalėdų dvasią ir meduolių kvapą, mažas Elzaso miesteliukas Kolmarai, šimtabokštė „Auksinė Praha“, pakerėjusi savo didybe ir grožiu, aišku, ir didingasis Strasbūras su Dievo Motinos katedra, ir plaukimas Ilio upe, ir paprasti gatvių muzikantai.

 

Kai praeina kelionės nuovargis, lieka tik patys gražiausi prisiminimai, įspūdžiai ir noras kruopščiau dirbti, kad dar daugiau mokinių patirtų ir išgyventų tai, ką matėme ir išgyvenome mes. Projektas tęsiamas toliau, tikimės, kad kitąmet į ES Parlamentą vyks kita mokinių grupė.

 

Autorės nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.