Moksleiviai akimirkai taps bendrovių vadovais: tiesioginėje transliacijoje spręs verslo problemas

Balandžio 15 dieną, ketvirtadienį, 12 valandą jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ organizuoja didžiausio Lietuvoje 9–12 klasių moksleivių verslumo čempionato „TITAN“ finalą. Tiesioginės transliacijos iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto metu net 20 moksleivių komandų turės išspręsti 10 tikrų situacijų, su kuriomis susidūrė Lietuvos startuoliai. Kaip moksleiviams seksis išbristi iš sudėtingų verslo krizių tiesioginėje transliacijoje stebėkite čia arba renginio dieną verslo naujienų portale „Verslo žinios“. Transliacijos žiūrovai taip pat turės galimybę balsuoti ir išrinkti geriausią verslo problemos sprendimą pateikusią komandą.

 

Šiemet „Lietuvos Junior Achievement“ verslumo konkurse net 4 mėnesius varžėsi daugiau nei 600 mokinių. Jie savo jėgas valdant verslą išbandė interaktyvioje kompiuterinėje „TITAN“ simuliacijoje tapę bendrovių vadovais, o vėliau turėjo sukurti socialinio verslo planą, padėsiantį spręsti didelės aplinkos taršos problemą. 20 geriausiai simuliacijoje ir užduotyje pasirodžiusių komandų pateko į finalinį čempionato etapą, kuriame varžėsi dėl piniginių ir kitų prizų. Rrenginyje bus paskelbtos geriausiai moksleivių verslumo čempionato finale pasirodžiusios komandos: 1-oji vieta socialinio verslo užduoties konkurse, 1-oji vieta kompiuterinės „TITAN“ simuliacijos konkurse ir tris pirmąsias vietas bendroje čempionato įskaitoje užėmusios moksleivių komandos. Įdomiausias „TITAN“ čempionato aspektas – moksleivių socialinio verslo idėjos. Pristatome jas.

 

Kauno Kovo 11-osios gimnazijos mokinių komanda „Paauglystė be streso“ sugalvojo žaislus vaikams gaminti iš vandenyje suyrančio popieriaus. „Taip spręstume žaislų perdirbimo problemą“, – teigia moksleiviai. Popierinės lėlės, žaislinių automobilių garažai, miniatiūriniai miestai, kareivėlių kovos laukai, lėlių nameliai, įmantrūs lėktuvėliai – tai tik kelios jų idėjos aplinkai draugiškų žaislų rinkai. „Žaislai bus skirti įvairaus amžiaus vaikams, nepriklausomai nuo jų lyties“, – pasakoja jau keletą metų papuošalus iš antrinių odos žaliavų kartu su vaikais su negalia gaminantys moksleiviai.

 

Perskaitytų knygų pardavimo platforma – tai verslas, kurį vysto Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinių komanda „Mess“. „Joje savo knygas parduoti galės kiekvienas – tereiks įkelti nuotrauką ir suvesti būtiną informaciją. Vos tik pirkėjas prekę įsigis, pardavėjas sulauks pristatymo informacijos ir knygą išsiuntęs pinigus gaus į savo sąskaitą“, – apie savo idėją pasakoja konkurso dalyviai. „Taip padėsime taupyti ne tik pinigus, bet ir gamtą. Įsigydami skaitytą knygą pirkėjai mažins naujos prekės paklausą rinkoje“, – teigia jie.

 

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokinių komandos „Birbiziukai“ idėja – sumažinti plastiko kiekį aplinkoje ir prisidėti prie planetos išsaugojimo. Šio tikslo jie sieks gamindami perdirbto plastiko plytas ir trinkeles. „Išlydytas ir supresuotas aukštoje temperatūroje, plastiko ir smėlio mišinys yra daug lengvesnis ir net iki 2 kartų stipresnis už betoną – mišinyje plastikas suriša smėlio detales“, – apie savo produktą pasakoja mokiniai. Anot jų, plastiko atliekų perdirbimas ir panauda statybos produktų rinkoje sumažintų aplinkos taršą. „Miestuose sumažėtų besimėtančių vienkartinių plastiko pakuočių, mažiau neyrančių atliekų patektų į sąvartynus. Klientai, įsigydami šią prekę, ne tik gautų kokybišką produktą už mažą kainą, bet ir prisidėtų prie ekologiško bei tvaraus pasaulio vystymosi“, – pasakoja moksleiviai.

 

Kompiuterinės įrangos supirkimas – tai sumanymas, kurį vysto Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokinių komanda „Brigada“. „Iš mokyklų ir bendrovių surinktą nenaudojamą, pasenusią, sugedusią ar išmestą įrangą ir detales panaudosime kompiuterių taisymui“, – apie savo socialinio verslo idėją pasakoja moksleiviai. Toks sprendimas, kaip teigia konkurso dalyviai, sprendžia ne tik aplinkosaugines, bet ir socialines problemas. Be to, kad į aplinka pateks mažiau elektronikos įrangos atliekų, pataisyti ir naudojimui paruošti kompiuteriai pasieks prieigos prie jų neturinčius kaimo bendruomenių narius, nepasiturinčių šeimų vaikus ir mažiau aprūpintas bibliotekas. „Taip pat kompiuterinio raštingumo įgūdžių stokojantiems žmonėms suteiksime savanorių pamokas, kurios padės susipažinti su technologijomis ir jų galimybėmis“, – teigia jaunieji antrepreneriai.

 

Konkurse dalyvaujančių moksleivių komandų socialinio verslo idėjų pristatymus galite peržiūrėti „Lietuvos Junior Achievement“ „YouTube“ grojaraštyje.

 

„TITAN“ – tai internetinė ugdymo programa, supažindinanti moksleivius su kasdieniais verslo lyderių priimamais sprendimais – produkto kainos ir gamybos lygio nustatymu, investicijomis į rinkodarą, plėtrą, tyrimus, labdarą ir kitais. Programą ir moksleivių verslumo čempionatą „TITAN“ remia strateginis „Lietuvos Junior Achievement“ poveikio investuotojas, pasaulinė finansinių paslaugų bendrovė „Moody‘s“.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra švietimo organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s“ bei strateginiai investuotojai „UPS“ ir „Narbutas“. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite svetainėje.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *