Mokomės gyventi sveikai

Odeta Gluoksnytė
,
projekto koordinatorė
Artūras Lazauskas
,
tikybos mokytojas

Danija prieš kelerius metus paskelbta laimingiausia šalimi pasaulyje, o šių metų reitingai teigia, kad tai mažiausiai korumpuota valstybė pasaulyje. Tuo galėjome įsitikinti ir patys – Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla jau antrus metus dalyvauja „Erasmus+“ KA2 veiksmo projekte „Mokomės gyventi sveikai“. Ketvirtasis mobilumas vyko sausio 20–26 d. Danijoje, Sct. Hans mokykloje Odensėje.

 

Sąžiningumas danams labai svarbi savybė, kaip ir punktualumas, atsakomybė. Mokykloje visos veiklos perkeltos ant mokinių pečių, taip ugdant jų atsakomybę ir lygių teisių galimybių suvokimą. Danijoje tiek bet kuris mokyklos darbuotojas, tiek direktorius turi tas pačias teises ir sąlygas. Jie kartu pietauja, sportuoja ar priima sprendimus. Išklausoma ir vertinama kiekvieno nuomonė, mokytojus mokiniai vadina vardais. Taip pat žmonės neskirstomi pagal lytį: Danijoje vyras moteriai niekada neatidarys durų ar nepraleis pirmos, nes galėtų būti apšauktas feministinių pažiūrų asmeniu.

Mokyklos koordinatoriai Simonas ir Pernille į projektą įtraukė visą 8 klasę. Veiklos prasidėjo pažintimi su mokykla ir tarpusavyje, vėliau svečiai pristatė užduotis, kurias atliko savo ugdymo įstaigose. Tai trumpos skanduotės ir sportiniai galvosūkiai, naudojami per pamokas siekiant sustiprinti dėmesį ir emocinę gerovę. Vėliau mokytojas Mortenas Reisteris pristatė inovacijų dalyką ir parengė mokiniams užduotis mūsų projekto tema. Beje, inovacija yra įtraukta į privalomų mokomųjų dalykų sąrašą. Mokiniai tapo gidais ir po pietų vedė ekskursiją po Odensės senamiestį. Antradienis prasidėjo joga, mat pradinių klasių mokytojai taip pradeda pamokas, nes tiki, kad jogos galia gelbsti nuo išsiblaškymo ir nedėmesingumo.

 

Per šią savaitę buvo įgyvendinta daug pristatymų ir namų darbų. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti kvadrato turnyre, gamino visiems projekto dalyviams vakarienę, pristatė savo pieštus marškinėlius, netgi išbandė žiemos maudynes, kai pirmiausia šokama į lauko baseiną, o tik vėliau einama sušilti į sauną. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti ir Danijos sostinę Kopenhagą, nors stingdė drėgnas klimatas. Taip pat išbandė čiuožinėjimą su pačiūžomis ir dviračių treką velodrome. Puikios savaitės sveikatingumo veiklas vainikavo pažymėjimų įteikimas mokiniams ir mokytojams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.