Mokinius mokys inžinerinio projektavimo

Rugsėjo 17 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje susirinko daugiau nei 70 mokinių, pasiryžusių be įprastų pamokų per metus suprojektuoti netradicinį viešbutį ir dalyvauti projekte „Design. Engineer. Construct! LT“. KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos „Class of Your Own“ organizuojamame projekte dalyvauja KTU Inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komandos.

 

Dalyviai visus metus, pasiskirstę grupelėmis, turės įgyvendinti įvairius pastato kūrimo etapus. Nuo viešbučių funkcijos, teritorijos, aplinkos analizės, vizijos ir prekės ženklo kūrimo iki rimtų inžinerinių sprendimų, 3D projektavimo skaitmeninėmis programomis ir pristatymo.

Kaip pasakojo KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis, imtis šio projekto paskatino sparčiai besikeičianti situacija statybos inžinerijos srityje. „Naujosios skaitmeninės programos kaip niekada statybos inžinerijos darbą daro patrauklų ir atveria galimybes kurti ir projektuoti net mokyklos suole. Tikime, kad statybos inžinerijos ir architektūros pagrindus sėkmingai galima įdiegti į mokyklos programą vyresniųjų klasių mokiniams. Norėdami juos paskatinti domėtis valstybei itin svarbia statybos inžinerijos profesija, esame pasiryžę pasidalyti savo patirtimi su mokiniais, mokytojais ir įtraukti juos į projektų ruošimu pagrįstą mokymąsi“, – pasakojo A. Jurelionis.

 

Per renginį savo patirtimi apie statybos inžineriją, kokias galimybes suteikia ši sritis ir kuo ji patraukli, papasakojo magistrantas ir projektuotojas Airimas Rocius. Įžvalgomis apie architektūrą, iš kur semtis įkvėpimo ir kas svarbiausia kuriant pastatus, mintimis pasidalijo architektas ir dėstytojas Gintaras Prikockis. Apie tai, kaip veikia viešbučiai, kokios patalpos reikalingos ir ko svarbiausia nepamiršti juos projektuojant, papasakojo Kauno „Park Inn by Radisson Blu“ viešbučio direktorė Jūratė Rudienė.

Į pristatymą kartu su mokiniais iš Vilniaus atvykusi Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė tikino, kad juos į projektą prisijungti paskatino išskirtinė galimybė mokiniams ir mokytojams dalyvauti projekte, per kurį teks padirbėti kartu su mokslininkais, dėstytojais, studentais ir kitais savo srities profesionalais. „Manau, kad tai yra unikali galimybė mokiniams mokytis per patirtį. Juolab kad projekto užduotis yra susijusi ir su tiksliaisiais, gamtos mokslais ir aplinkosauga, menais, matematika ir architektūra. Projektas atveria daug galimybių, lavina mokinio kūrybiškumą. Tai yra būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui: būti išsilavinusiam, išprususiam, kūrybingam, išmanyti daugelį dalykų, mąstyti ir būti kūrėju“, – tikino R. Krasauskienė.

 

Į renginį atvyko ir nemažas būrys Lietuvos įmonių atstovų, kurie yra pasiryžę į savo įmones priimti mokinius ir juos supažindinti su inžinierių darbu, pasidalyti projektavimo patirtimi.

„Tikiuosi, kad mokiniai, dalyvaujantys šiame projekte, geriau suvoks, kas yra inžinerija, architektūra, kur galima dirbti, tobulėti. Pamatys, kaip galima taikyti matematikos ir fizikos žinias, ką galima padaryti su kūryba, formomis, medžiagomis, spalvomis. Stengiamės prisidėti prie tokių iniciatyvų ir paraginti jaunuolius rinktis šią profesiją“, – per renginį sakė įmonės „Staticus“ projektavimo skyriaus vadovas Skirmantas Bakas.

 

Projektas „Design. Engineer. Construct!“ jau 10 metų vykdomas Didžiojoje Britanijoje. Šiemet jis pirmą kartą bus organizuojamas Lietuvoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

 

Kauno technologijos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.