Mokinių konkursas „Eruditas 2018“

Irena Povilauskienė
,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Kiekvienais metais pradinukai Šiaulių Dainų progimnazijoje varžosi dėl geriausio erudito titulo. Lapkričio 5–21 d. vyko 3–4 klasių konkurso „Eruditas 2018“ I etapas, kuriame dalyvavo daugiau nei 200 mokinių. Į II etapą pateko 20 geriausių eruditų, kurie lapkričio 22 d. susirinko išsiaiškinti, kurio protas guviausias, kuris tikrai vertas garbingo „Eruditas 2018“ vardo.

 

Konkurso dalyvius pasveikino Mokslo šalies karalienė – 5b klasės mokinė Smiltė Gedgaudaitė, 2018 m. 4 klasių pasaulio pažinimo olimpiados nugalėtoja, ir jos pagalbininkai žiniukai – 1a klasės mokiniai: Benas Vasiliauskas, Eividas Ivanauskas, Ugnė Čereškaitė.

Progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė pasidžiaugė, kad turime tiek šaunių trečiokų ir ketvirtokų, kurie yra smalsūs, darbštūs, ir palinkėjo visiems sėkmės šiame konkurse. Aš, renginio organizatorė Irena Povilauskienė, supažindinau dalyvius su konkurso tvarka.

 

Dirbdami su planšetiniais kompiuteriais mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus iš istorijos, matematikos, gamtos, meno, saugaus eismo, sporto ir kt. Kol vieni atsakinėjo į pateiktus klausimus, kiti galėjo pagilinti savo žinias dirbdami su programa „Pažink pasaulį“. Daugiausia taškų surinkę du trečiokai ir trys ketvirtokai pateko į finalą. Jie turėjo itin greitai atsakyti į papildomus klausimus. Tik po įnirtingos kovos pavyko išaiškinti nugalėtojus.

 

Konkurso „Eruditas 2018“ nugalėtojais savo klasių grupėse tapo: trečiokas Karolis Lukšas (mokytoja Rasa Solovjovienė), ketvirtokė Paula Caltabellotta (mokytoja Birutė Kasparienė).

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais, o nugalėtojai – diplomais ir Eruditų taurėmis.

Sveikiname mažuosius eruditus ir sakome: „Be mokslo išminčiumi nebūsi!“

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.