Mokinių darbų parodos

Praėjusią savaitę Šiaulių menų mokykloje buvo atidarytos dvi parodos: Šiaulių miesto švietimo ir ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų paroda „Juoda, balta ir raudona“, bei Respublikinis neformaliojo ugdymo įstaigų virtualus konkursas-paroda „Duonos diena“. Abu renginiai sulaukė didelio dalyvių skaičiaus, todėl norisi jais džiaugtis ir dalytis su Šiaulių miesto bendruomene.

 

Šiaulių menų mokyklos Dailiųjų amatų būrelio vyr. mokytojos Akvilinos Čėsnienės organizuota ir projektų administratorės Vilmos Ptašinskienės koordinuota virtuali paroda „Juoda, balta ir raudona“ sulaukė beveik 200 darbų iš įvairių Šiaulių miesto švietimo bei ugdymo įstaigų. Šios parodos tikslas buvo paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į mus supantį spalvų ir formų pasaulį, ugdyti vertybines nuostatas ir kūrybinius gebėjimus. Vaikai ir jaunuoliai savo kūrybiniams darbams galėjo naudoti įvairias technikas, tačiau buvo apibrėžti trimis spalvomis – juoda, balta ir raudona. Likome nustebinti, kokį nuostabų vaikų pasaulį gali atskleisti tos trys spalvos.

Vasario 5 d. buvo minima Šv. Agotos arba duonos diena, todėl Šiaulių menų mokyklos projektų administratorė Vilma Ptašinskienė bei konferencijų ir renginių organizatorė Jovita Gendvilė inicijavo Respublikinį neformaliojo ugdymo įstaigų virtualų konkursą-parodą „Duonos diena“, kuris sulaukė daugiau kaip 160 dalyvių. Šio konkurso tikslas buvo skatinti mokinius domėtis duonos reikšme lietuvių kultūroje, plėtoti mokinių vaizduotę ir kūrybiškumą, parodant ir / ar primenant šiuolaikiniams vaikams ir jaunuoliams, kokių ypatingų galių gali turėti mūsų duona kasdieninė. Neformaliojo ugdymo įstaigų ugdytiniai iš visos Lietuvos pagamino akį traukiančius apsauginius duonos amuletus.

 

Kviečiame pasigrožėti parodomis:
Duonos diena
Juoda, balta ir raudona

 

Šiaulių menų m-klos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.