Mokiniams iš socialiai remtinų šeimų – 20 tūkst. interneto kortelių

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia „Telia“ dėl 20 tūkst. interneto kortelių pirkimo. Neriboto mobilaus interneto kortelėmis bus aprūpinti kompiuteriai, skirti mokiniams iš socialiai remtinų šeimų.

 

„Mokymo procesas Lietuvoje karantino sąlygomis turi tęstis sklandžiai ir visiems šalies mokiniams būtina sudaryti sąlygas naudotis reikalingomis priemonėmis ir ryšiu. Atsižvelgus į rinkoje esančias galimybes, kompiuteriai perkami ir pristatomi dalimis, po kelis tūkstančius vienetų iš karto. Su jais į mokinių namus atkeliaus ir internetas – „Telia“ ryšio SIM kortelės“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Pirmoji 2 tūkst. kompiuterių siunta savivaldybėms iškeliavo jau praeitą penktadienį, jie aprūpinti „Tele 2“ dovanotomis 100 GB interneto kortelėmis. Tikimasi, kad savivaldybes šią savaitę pasieks dar 15 tūkst. įrenginių su internetu.

 

Iš viso pagal pasirašytas sutartis su skirtingais tiekėjais Nacionalinė švietimo agentūra jau yra įsigijusi 20 tūkst. planšetinių kompiuterių, kurio vieno kaina – nuo 143 iki 188 eurų. Šiems planšetiniams kompiuteriams NŠA įsigijo „Telia“ neriboto mobilaus interneto paslaugą dviem mėnesiams, vienam kompiuteriui tai kainuos 1,21 euro už mėnesį.

 

Likusią dalį – dar apie 13 tūkst. – kompiuterių su internetiniu ryšiu tikimasi nupirkti artimiausiu metu, jie moksleivius turėtų pasiekti po Velykų.

 

Iš viso siekiama įsigyti ir savivaldybėms perduoti 35 tūkst. kompiuterių nuotoliniam mokymui mokiniams iš socialiai remtinų šeimų. Nuotoliniam mokymui skirtus kompiuterius perka Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie bus išdalyti savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių.

 

Būdų apsirūpinti kompiuteriais taip pat aktyviai ieško pačios mokyklos, savivaldybės. Ministerija dėkoja aktyviai įsitraukusioms NVO organizacijoms. Viena jų – Lietuvos Junior Achievement – kartu su kitais partneriais interneto puslapyje https://www.mokyklanamuose.lt sukūrė platformą, kurioje kompiuterius gali pasisiūlyti padovanoti verslininkai, privatūs asmenys. Artimiausiomis dienomis mokyklas turėtų pasiekti dar apie tūkstantį verslo dovanotų įrenginių.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.