Mokiniai virtualiai susitiko su iliustratore Ieva Babilaite

Džeralda Kuzavinienė

Lapkričio 6 d. surengtas virtualus edukacinis užsiėmimas su knygų vaikams iliustratore Ieva Babilaite. Susitikime dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai.

 

„Aš iš tikrųjų pasakoju vaizdais, – pradeda susitikimą Ieva Babilaitė. – Iliustravimas man – tai būdas perteikti judesį, palydėti skaitytoją į patį veiksmų sūkurį, leisti patirti istoriją iš vidaus“, – teigia ji. Pirmiausia dailininkė mokiniams papasakojo apie save, kokį darbą dirba. Klausydamiesi iliustratorės, vaikai sužinojo, kad jos kūrybos ypatybė ta, jog kiekviena knyga – atskiras meno kūrinys. Kurdama iliustracijas vaikų knygoms, Ieva nuolat ieško naujų meninių raiškos formų, atitinkančių knygos turinį, kuria išraiškingus ir dar niekur nematytus knygos personažus. Kūrybai renkasi ne vien įprastą pieštuką, akvarelę, guašą ar tušinuką, bet įvairius karpinius ir skiautes, tokiu būdu sukurdama linijų, šešėlių, faktūrų ir formų žaismes, jai patinka koliažas.

 

Vaikams dailininkė Ieva pristatė savo iliustruotas knygas „Ulė ir peliukas“, „Čiauškančios raidės“ (šią knygą kūrė norėdama išmokyti savo sūnų skaityti), „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės“. Ypatingas dėmesys susitikimo metu skirtas knygai „Skrisiu“, nes būtent ši Ievos Babilaitės knyga įtraukta į IBBY Garbės sąrašą.

Pasakojimas knygoje vyksta judant, skleidžiant knygos puslapius. Paukštuko siekis skristi be sparnų – pagrindinė knygos idėja. Sklaidant knygos iliustracijas, besikeičiančios geometrinės formos ir peršviečiami knygos puslapiai sukuria paukščio skrydžio įspūdį. Knyga – autorinė ir pretenduoja į išskirtinio kūrybinio skonio lavinimą, kviečia į knygą pažvelgti kaip į vientisą dailės objektą.

 

Supažindinusi vaikus su pagrindiniu veikėju, iliustratorė Ieva pakvietė mokinius į užsiėmimą, kurio metu ir dailininkė, ir mokiniai kūrė veikėją – popierinį paukštuką, labai panašų į tą, kuris gyvena knygoje „Skrisiu“. Iš dviejų spalvų popieriaus, plėšymo būdu, klausydamiesi iliustratorės patarimų, būsimai knygai mokiniai kūrė savaip įsivaizduojamą, savitą paukštį. Ir jiems kuo puikiausiai pavyko!

Net ir esant tokiai sudėtingai situacijai Šiaulių mieste, kai nevyksta renginiai, susitikimai ir atviras bendravimas, mokiniai gali nuotoliniu būdu susitikti ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, sužinoti apie naujas knygas, jų autorius ir dailininkus, „pasigauti skaitymo virusą“, lavinti kūrybiškumą. Tegul nauja patirtis skatina vaikus į rankas paimti knygą!

 

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.