Mokiniai skleidžia gerumo sparnus

Evelina Kaupienė

Birželio 27 d. Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijoje prasidėjo vaikų socializacijos ir poilsio stovykla „Gerumo sparnai“. Šiais metais mokiniai stovyklavo ne mokykloje, o išvykę į Raseinių r. Palūkščio dvarą – kaimo turizmo poilsio kompleksą „Rokynė“. Pirmąją dieną kartu su mokytojais A. Rimkevičiene, I. Nainiene. J. Špokiene ir M. Vilniumi mokiniai dalyvavo smagiuose „Rokynės“ šeimininkų suorganizuotuose susipažinimo ir komandos formavimo žaidimuose. Mokiniai susikūrė komandų pavadinimus ir šūkius, varžėsi įvairiose rungtyse, atidarė stovyklos paštą.

 

Antrąją dieną stovyklautojai iš „Rokynės“ pėsčiomis keliavo į Betygalą. Mokiniai susipažino su miesteliu ir bažnyčia, apsilankė prie Vytauto paminklo. Paėjėjus keletą kilometrų į Maslauskiškius, prie senojo vandens malūno svečius pasitiko vietinis gidas ir papasakojo malūno istoriją, pakvietė apžiūrėti pastatą. Įsimintina kelionės akimirka – Dubysos upės perėjimas beždžionių tiltu. Pėsčiųjų žygis mokiniams įsimins ilgam – nueita daugiau nei 20 km. O pavargusiems ir išalkusiems stovyklautojams „Rokynės“ šeimininkai paruošė pikniką.

 

Vakare, pailsėjus po žygio, mokinių laukė protmūšis ir konkursas „Atspėk dainą“. Protų mūšio nugalėtojams prizus dovanojo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“.

 

Trečioji diena skirta komandiniams žaidimams, stovyklos pašto skaitymams, linksmoms pramogoms, apdovanojimams, refleksijai ir kelionei namo. Smagi trijų dienų stovykla baigiasi, tačiau lieka šaunūs įspūdžiai, nauji draugai, neišdildomos akimirkos, šypsenos, juokas ir džiaugsmas geriau pažinus draugus ir save.

 

Už pagalbą organizuojant stovyklą dėkojame rėmėjams ir partneriams: kavinei „Pas Zitą“, UAB „Alekso medis“, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Atviram jaunimo centrui „Jaunimo erdvė“, Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijai, Radviliškio rajono Baisogalos kultūros centrui, Lietuvos šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės 608-ajai kuopai, Baisogalos Švč. Trejybės parapijai, Radviliškio rajono Skėmių seniūnijai, Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.