Mokiniai kviečiami pažinti ir įamžinti savo krašto bendruomenes

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Dailės mokytojų asociacija atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga inicijuoja mokinių meninės kūrybos konkursą „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“. Konkursu siekiama paskatinti mokinius atrasti ir įamžinti savo krašto bei jo daugiakultūrių bendruomenių istoriją.

 

Balandžio 3 d. prasidėsiančiame integruoto istorinio ir meninio ugdymo kūrybos darbų konkurse gali dalyvauti 5–12 klasių mokiniai. Jie kviečiami susipažinti su savo krašto ir jo bendruomenių istorija, iškiliomis asmenybėmis, aplankyti vietos muziejus ar pakalbinti ilgaamžius gyventojus, o tada pasirinkta technika (tapyba, grafika, koliažas, skulptūra, fotografija, instaliacija) sukurti meninį darbą konkurso tema „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ ir jo nuotrauką išsiųsti el. paštu muziejausedukacija@gmail.com.

 

Visi mokinių atsiųsti darbai bus paskelbti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Dailės mokytojų asociacijos „Facebook“ paskyrose. Spalio mėnesį speciali komisija, tarp kurios narių – ir garsus litvakų dailininkas Samuelis Bakas, darbus įvertins dviejose amžiaus grupėse pagal kūrinio originalumą, temos atskleidimą, kūrybiškumą ir atlikimo technikos lygį.

 

Dvidešimt finalinio etapo dalyvių ir juos parengę pedagogai bus pakviesti į laimėtojų pagerbimo šventę, kuri vyks šių metų lapkričio 16 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre. Per renginį vyks geriausių darbų paroda ir kūrybinės dirbtuvės su menininkais Raimondu Savicku bei Kristina Norvilaite. Finalo dalyvių lauks staigmenos, jų darbai bus paskelbti virtualioje parodoje muziejaus svetainėje, o geriausių darbų autoriai – apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Darbų nuotraukas galima teikti nuo balandžio 3 d. iki spalio 5 d. (imtinai). Visas konkurso sąlygas rasite Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus svetainėje www.jmuseum.lt.

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos, judaikos ir Holokausto ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.

 

Daugiau informacijos:

Jurga Jackevičiūtė, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus edukacinių programų vadovė, el. p. muziejausedukacija@gmail.com.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.