Mokiniai ir mokytojai iš penkių šalių tobulino kompiuterinius įgūdžius Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje

Jurga Bučnienė
,
anglų kalbos mokytoja

Kovo 20–24 dienomis mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Bulgarijos, Italijos ir Turkijos susitiko Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje pasidalinti gerąja patirtimi, kokias skaitmenines aplikacijas ir įrankius naudoja ieškodami informacijos istorijos pamokose. Tai jau ketvirtas „Erasmus+” projekto „Computer skills in modern education“ partnerių susitikimas. Projekto dalyvius pasveikinome liaudiškais šokiais, gimnazijos direktorius ir Meškuičių seniūnė linkėjo svečiams patirti daug neišdildomų įspūdžių, įgyti naujų žinių, susirasti draugų. Projekto dalyviai savo pristatymuose supažindino, kokius internetinius šaltinius naudoja ieškant informacijos istorijos pamokose. Gimnazijos technologijų mokytojas V. Doniela mokė svečius, kaip programuoti ir spausdinti 3D spausdintuvu. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre projekto dalyviai mokėsi garso ir vaizdo valdiklių programavimo. Taip pat mūsų gimnazijos svečiai veiklas atliko išmaniojoje mokykloje Šiauliuose, kurioje ugdė kūrybiškumo ir kritinio mąstymo įgūdžius, mokėsi robotikos pagrindų, naudodamiesi VR akiniais keliavo virtualioje realybėje. Po užsiėmimo projekto dalyviai keliavo į Šiaulių r. savivaldybę susitikti su meru Antanu Bezaru. Mobilumą užbaigėme žymių vietų apžiūrėjimu Šiaulių mieste su gidu.

 

 

Susitikimas neapsėjo be kultūrinių-pažintinių veiklų. Svečiai lankėsi Šiaulių Baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias”, šalies sostinėje Vilniuje, kur apžiūrėjo žymiąsias sostinės vietas. Taip pat, svečiai lankėsi pajūryje Palangoje bei Plateliuose.

 

Projekto dalyvius išlydėjome su liūdesiu, bet labai tikimės, kad svečiai išvyko kupini gerų įspūdžių, pozityvių emocijų, įgijo naujos patirties. Nesakome viso gero, nes dar susitiksime Turkijoje, Stambule.

 

Finansinę paramą projektui suteikė Europos Sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.