Misija – knygnešys

Asta Novikienė
,
Alytaus Panemunės pagr. m-klos bibliotekos vedėja

Knygnešio diena minima kasmet kovo 16 d. – Jurgio Bielinio, garsiausio knygnešio, gimimo dieną. Šią dieną Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos skaitykloje šurmuliavo netradicinė knygų mainų ir dalijimosi mugė. Vieni atsinešė jau perskaitytas savo ar šeimos knygas, kiti atėjo išsirinkti, treti – dalytis. Pasirinktos knygos buvo ženklinamos draugystės simboliu. Pasinaudodami gražia proga, padėkojome tiems, kurie nusipelnė padėkos šią dieną: nešantiems knygas savo artimiesiems, noriai besidalijantiems savo asmeninės bibliotekos fondais, dovanojantiems perskaitytas knygas kitiems… Spaudos draudimo metai – praeityje, bet tęsiame pradėtą knygnešių misiją.

 

6b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių literatūros pamokoje, kurią pradėjome mokyklos muziejuje, tęsėme skaitykloje, kitose mokyklos erdvėse. Mokiniai stebėjo lietuviškąją „Vargo mokyklos“ laikotarpį iliustruojančią inscenizaciją, susipažino su lietuviškais žodžiais, parašytais kirilica. Žinias gilino diskutuodami tema „Knygnešys&knygų nešėjas“, pamoką paįvairino sukurta intriga.

Dienos renginius papildė instaliacijos: rankų darbo knygos, kurias mokiniai gamino dailės pamokose, laikraščiai „Namų pramanai“, kurti gimtojo miesto grožio ir krašto vietovardžių kilmės, šiuolaikinės sakmės tematika.

 

Dėkojame mokiniams ir mokytojoms Ingridai Visockienei, Gailutei Lankelienei už draugišką bendradarbiavimą ir susitelkimą. Tik kartu galime būti stiprūs!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras