J. Šiugždinienė kreipiasi į egzaminų vykdytojus: užklupus karščio bangai svarbu pasirūpinti tinkamomis sąlygomis abiturientams

Rytoj vyks vienas populiariausių ir svarbiausių egzaminų – matematikos brandos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė laišku kreipėsi į savivaldybių administracijų valstybinių brandos egzaminų centrų vadovus, prašydama atkreipti dėmesį ne tik į abiturientų saugumą likusių egzaminų metu, bet ir į prognozuojamą kaitrą šalyje. Laiške ministrė padėkojo egzaminų centrų darbuotojams už sklandžiai vykstančią egzaminų sesiją: karantinas sukėlė daug nepatogumų švietimo įstaigų darbe, pareikalavo daugiau pastangų ir rengiant egzaminus, siekiant, kad būtų užtikrintas dalyvių saugumas ir sąlygos mokiniams atskleisti per visus mokymosi metus sukauptas žinias ir gebėjimus.

 

„Vasara diktuoja dar vieną iššūkį: oro temperatūra kyla, šią ir kitą savaitę prognozuojami karščiai, taip pat ir rytoj, kai vyks vienas populiariausių – matematikos – egzaminas. Žinau, kad esate pasiruošę įvairioms aplinkybėms, bet dar papildomai prašau pasirūpinti visomis įmanomomis priemonėmis, kad egzaminų vykdymo patalpos būtų tinkamos abiturientams ir pedagogams dirbti“, – rašo ministrė. Ji paragino priminti abiturientams į egzaminus atsinešti vandens, jei įmanoma, pasirūpinti, kad jo būtų ir egzamino rengimo vietoje, taip pat derėtų užtikrinti patalpų vėdinimą ar ventiliavimą. Jei tik yra sąlygos, egzaminus geriau būtų vykdyti patalpoje, kuri ne taip greitai įkaista priešpiečio metu.

 

„Nors ir nėra nustatytų reikalavimų egzaminus laikančiųjų aprangai, gauname iš moksleivių nusiskundimų, kad kai kur mokytojai neleidžia rengtis marškinėliais ar šortais. Noriu paprašyti mokyklų administracijų laisviau žiūrėti į aprangą ir patikinti mokinius, kad į egzaminus, nors tai tikrai reikšmingas įvykis, karštą dieną galima ateiti oro sąlygas atitinkančia apranga, kuri būna įprasta mokyklose mokslo metų pabaigoje kaitriau pašvietus saulei“, – dėsto J. Šiugždinienė. Ministrė sako tikinti, jog ir paskutiniai egzaminai praeis sklandžiai, visi abiturientai juos laikys saugiai ir įmanomomis geriausiomis sąlygomis.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.