Ministrė J. Šiugždinienė dalyvaus aukšto lygio tarptautiniame švietimo forume

Gegužės 11–13 d. švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dalyvaus aukšto lygmens tarptautiniame švietimo forume. Į tradicinį, daugiau kaip dešimtmetį vykstantį kasmetinį renginį kviečiamos dalyvauti pažangiausios, geriausius švietimo pasiekimus turinčios šalys. Lietuva į jį pakviesta pirmą kartą.

 

Pagrindinė renginio tema – Vyriausybių ir mokytojų profesinių sąjungų bendradarbiavimas sprendžiant popandeminius švietimo iššūkius ir užtikrinant švietimą visiems.

 

Susitikimas skirtas aptarti veiksmus po pandemijos. Bendros diskusijos turėtų padėti išskirti svarbiausius vyriausybių ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo aspektus. Renginio metu bus kalbamasi apie skaitmeninių technologijų švietime galimybes, įtraukesnių mokyklų bendruomenių kūrimą, bus aptariamas pedagogų ir mokyklų bendruomenių vaidmuo užtikrinant tvaresnę ateitį.

„Tai puiki proga prie bendro stalo susitikti ministrams bei profesinių sąjungų atstovams ir aptarti gerąsias švietimo praktikas, šalių bendradarbiavimą kuriant ateičiai atviras, į vaiko asmenybės augimą orientuotas švietimo sistemas. Ir, nors tokio klausimo nėra darbotvarkėje, kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis išsakysime poziciją dėl Ukrainos ir kviesime aptarti karo pabėgėlių integracijos į šalių švietimo sistemas klausimus“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

Renginyje susitiks ir diskutuos švietimo ministrai, organizacijai „Education International“ priklausančių profesinių sąjungų atstovai, mokytojai.

Renginį organizuoja Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), tarptautinė  profesinė mokytojų organizacija „Education International“ („Tarptautinis švietimas“) ir Ispanijos švietimo ir profesinio mokymo ministerija. Susitikimas vyks Valensijos mieste Ispanijoje.

 

Ministrė J. Šiugždinienė taip pat lankysis Valensijos lituanistinėje mokykloje.

 

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.