Ministerija kviečia į lituanistikos kursus užsienyje dirbančius pedagogus

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria finansavimą neformalioms lituanistinėms užsienyje dirbančių mokytojų bei dėstytojų studijoms ir lietuvių kalbos kursams. Juos rengia Lietuvos aukštosios mokyklos – planuojantieji mokytis jau gali teikti paraiškas.

 

Intensyvios neformalios lituanistinės studijos skirtos mokytojams, dirbantiems lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ar suaugusiaisiais, taip pat lituanistikos (baltistikos) centrų dėstytojams. Studijų trukmė – 15 kalendorinių dienų. Per studijas mokytojai ir dėstytojai turės galimybę pagilinti lietuvių kalbos mokymo žinias, tobulinti didaktikos ir ugdymo psichologijos kompetencijas, įgyti papildomų žinių apie Lietuvos kultūrą, istoriją, šiuolaikinį valstybės gyvenimą ir kt.

 

Paraiškas priima tiesiogiai studijas organizuojančios šios aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas.

 

Vilniaus universitetas paraiškas priima iki kovo 21 d., Vytauto Didžiojo universitetas – iki kovo 30 d., Klaipėdos universitetas – iki balandžio 1 d.

 

Paraišką galima teikti tik vienam universitetui. Dėl išsamesnės konsultacijos reikėtų kreiptis šių aukštųjų mokyklų pateiktais kontaktais. Daugiau informacijos teikia Švietimo mainų paramos fondas.

 

Vasaros kursuose patobulinti lietuvių kalbą kviečiami užsienio studentai, dėstytojai, tyrėjai ir lietuvių kilmės užsieniečiai. Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai truks 1 mėn.

 

Paraiškas tiesiogiai priima kursus organizuojančios šios aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos universitetas.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.