„Minčių studija“ Kauno r. Neveronių gimnazijoje

Jolanta Malūnavičienė
,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Rugsėjį neformaliojo ugdymo būrelį „Minčių studija“ Kauno r. Neveronių gimnazijoje pradėjo lankyti būrys 5–8 kl. mokinių. Fizikos ir žmogaus saugos mokytoja Rasa Šimaitienė drauge su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Malūnavičiene sukūrė „Minčių studijos“ „Facebook“ puslapį, į kurį buvo keliami moksleivių darbai: eilėraščiai ir fotografijos. Kūrybinis procesas prasidėjo. Pasirodė, kad ne taip jau ir lengva parašyti ketureilį, kad ir pačiam patiktų, ir dar kažkas skaitydamas patirtų malonumą. O ir gamtoje fotografuoti arba, kaip sakoma, „pagauti įdomų kadrą“ ne taip ir paprasta. Po truputį būrelio veikla įsibėgėjo: mokėmės, diskutavome, žaidėme, kūrėme, klausėmės vaikų poetų eilėraščių, fotografavome. Vieniems patiko J. Erlickas, kitiems – J. Degutytė ir V. Kukulas. Vaikai  suprato, kad eilėraščius skaito ne tiek ir daug bendraamžių, tačiau tai nenuslopino jų noro kurti. Džiaugiamės, kad mūsų kolegė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Deimantė Žuromskienė, paskatino kurti dar daugiau penktokų.

 

O kai gimnazijos direktorė Danguolė Marmienė pasakė, jog yra galimybė išleisti penktokų eilėraščių knygelę, dar labiau sukrutome kurti eilėraščius: apie šeimą, namus, draugystę, meilę, gamtą, gyvūnus, metų laikus, gimnaziją. Iš projekto „Kartu mes galime daug“ gavome lėšų knygelės „Minčių upė“ išleidimui. Ir pagaliau, po Naujųjų metų, penktokų eilėraščių rinkinys pasiekė mūsų gimnaziją.

 

Kovo 16 d. per „Zoom“ įvyko penktokų eilėraščių rinkinio „Minčių upė“ pristatymas. Jame dalyvavo jaunieji poetai iš 5a, 5b, 5c klasės, fotografai ne tik pentokai, bet ir 7, 8, Ia klasės mokiniai. Džiaugiamės savo darbo vaisiais, labiausiai tuo, kad ugdome kūrybiškai mąstančią asmenybę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.