Metų knygų skaitymai

Ala Norvilienė
,
Šiaulių „Romuvos“ prog-jos bibliotekininkė

Jau ne vienerius metus Šiaulių „Romuvos“ progimnazija aktyviai dalyvauja iniciatyvoje „Metų knygos rinkimai“, kuri kviečia skaityti šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius bei balsuoti ir išrinkti geriausias Metų knygas. Džiaugiamės, kad turime galimybę vėl atsiversti Metų knygų penketukus, skirtus vaikams bei paaugliams.

 

Nepaisant to, kad susitikimas buvo surengtas nuotoliniu būdu, juo susidomėjo gausus dalyvių būrys. Džiugu, kad kiekvienais metais mūsų progimnazijoje vis daugiau mokinių ir mokytojų įsitraukia į šią akciją. Metų knygų skaitymų klausėsi 5–8 klasių mokiniai bei trečiokai su savo mokytojomis Lina Pipiniene, Laura Palivoniene ir Daiva Popoviene.

 

Šios akcijos pagrindiniai vykdytojai mūsų mokykloje yra lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė bei jos mokiniai. Malonu buvo stebėti, kai mokiniai patys, savo noru išsidalino knygų penketukus, juos perskaitė ir sutiko su šiomis knygomis supažindinti savo bendraamžius.

Susitikimo metu pirmiausia aš, progimnazijos bibliotekininkė Ala Norvilienė, supažindinau mokinius su šios skaitymo skatinimo programos esme, tikslu, su Metų knygų vaikams bei paaugliams penketukais bei aptariau, kaip galima pabalsuoti už labiausiai patikusią knygą. Po to iniciatyvą perėmė lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė ir jos mokiniai. Kiekvienas pristatė savo skaitytą knygą, paskaitė jos ištrauką, daugelis ragino savo draugus ją perskaityti. Metų knygų skaitymų metu buvo gera stebėti pokalbių lauke „užvirusią“ mokinių diskusiją apie pristatomas knygas, ne vienas dalinosi mintimis, kokią knygą norėtų perskaityti, kuri jam pasirodė įdomiausia. Tai parodo, kad mokiniams reikia kalbėti apie skaitymą, būtina juos supažindinti su naujausia mūsų literatūra. Susipažinę su vaikų ir paauglių Metų penketukais, visi dalyvavusieji balsavo ir išrinko, jų manymu, įdomiausias knygas. Mūsų rinkimuose laimėjo Selemono Paltanavičiaus knyga „Sniego žmogelių žiema“ bei Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“. Su nekantrumu lauksime, kokią Metų knygą vaikams ir paaugliams išrinks visi šalies, o gal net tik  mūsų šalies skaitytojai.

 

Džiugu, kad progimnazijoje yra mokinių bei mokytojų neabejingų Knygai, kurie skaito, dalijasi su kitais skaitymo džiaugsmu bei ragina panirti į knygos pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.