Metodinių priemonių įvairovė ir nauda

Ligita Narutavičienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vasario mėnesį Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, galime vadinti metodinių priemonių mėnesiu. Metodinė taryba surengė renginį „Metodinių priemonių nauda ir įvairovė“: pedagogai gamino, atnaujino ir pristatė priemones, ruošė metodines korteles. Vyko aptarimas, buvo eksponuojama paroda, dalijamasi gerąja patirtimi, idėjomis bei praktiniais pavyzdžiais.

 

Metodinių priemonių dienos tikslas – suburti pedagoginę bendruomenę kūrybinei veiklai ir sukurti bendrą įstaigos metodinių priemonių rinkinį, kuris tiktų ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikams, todėl parengta metodinių priemonių nuotraukų (su aprašymais) virtuali paroda. Kiekviena mokytoja galėjo apžiūrėti kolegių, ir parodyti pačios rankomis gamintas priemones, išreikšti savo kūrybinį potencialą, originalias idėjas.

 

Įsitikinome, kad pedagogai ne tik geba ugdymo procese naudoti esamas priemones, bet yra sumanūs, išradingi, kai kuria visai naujas, atitinkančias vaikų poreikius, amžių, sumanumą. Nustebino, kad kiekviena priemonė – unikali, nes tarsi ,,auga“ kartu su vaiku ir pasižymi įvairiais ugdymo tikslais, apima visų kompetencijų sritis: pažinimo, komunikavimo, sveikatos, socialinę, meninę. Jei priemonė skirta ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymui, ji labiau orientuojama į smulkiosios motorikos, sensorinį lavinimą. Ta pati priemonė gali tenkinti ir priešmokyklinuko smalsumą, šiek tiek pakeitus užduotį, ją pritaikius šešiamečiui – priemonė lavina jo matematinių vaizdinių ar raidžių pažinimo galimybes.

 

Po šio renginio sutarėme, kad visai netikėtai panaudotos priemonės, esančios mūsų aplinkoje, sujungtos į bendrą produktą, tiesiog atgimsta naujam gyvenimui, vaikams sukeldamos daug džiaugsmo bei naujų potyrių, o ateityje planuojame – jei yra nemažai „apčiuopiamų“ priemonių – būtų prasminga pristatyti modernias sąveikiąsias metodines priemones, skirtas nuotoliniam ar specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymui.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.