Menų darželio „Etiudas“ vaikų dailės paroda „Kryžius apkabina žemę“    

Lina Statkevičienė
,
 Kauno menų darželio „Etiudas“ dailės mokytoja ekspertė

Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje (V. Krėvės pr. 95) veikia menų darželio „Etiudas“ priešmokyklinių grupių vaikų velykinė dailės paroda „Kryžius apkabina žemę“. Parodoje galima išvysti 25 iš molio, smėlio ir akmenų sukurtus kryžius. Vaikai savitai interpretavo kryžiaus, kaip gyvybės medžio, simbolį. Kryžių kompozicijoje regime dangaus kūnus, augalus, angelus, širdies motyvus, praturtinančius lotyniško kryžiaus formą ir išryškinančius krikščioniško ženklo sakralumą. Dievo sūnus ant kryžiaus lyginamas su saule, siejamas su dangumi ir Tikėjimo šviesa. Vaikų sukurti kryžiai įprasmina gyvybės pergalę ir atgimimą.

 

 

Kryžiaus, kaip sakralinio simbolio traktavimas priešmokyklinio amžiaus vaikų kūryboje yra spontaniškas, gyvas ir dinamiškas. Todėl nuoširdžiai dėkojame Gerojo Ganytojo parapijos klebonui mons. Kęstučiui Grabauskui, suteikusiam galimybę vaikų darbus eksponuoti bažnyčioje. Paroda veiks iki balandžio 30 d.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.