Mėlyni marškinėliai, žali šortai

Vilma Gapšienė
,
atsakinga už projekto sklaidą

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla sėkmingai įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“).

 

Šiuo nelengvu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos nėra paprasta įgyvendinti įvairias planuotas veiklas, projektus, Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla džiaugiasi savo sėkme, vykdant mokyklos koordinuojamą tarptautinį projektą.

 

Vasario 25 d. mūsų mokykloje buvo ypatinga, nes pirmą kartą nuotoliniu būdu susitiko Lietuvos, Italijos, Ispanijos ir Slovėnijos 3–4 klasių mokiniai. Susitikime iš viso dalyvavo 25 vaikai, kurie trumpai pristatė savo šalį ir mokyklą. „Saulės“ mokyklos projekto koordinatorė, mokytoja Ilona Ragažinskienė iš anksto parengė vaikams anketą aplinkosaugos tema. Atsakydami į anketoje pateiktus klausimus visų šalių mokiniai pasakojo apie savo pasodintą medį, dalijosi patirtimi, kaip kiekvienas savo namuose rūšiuoja buitines atliekas, ar nepamiršta užsukti vandens čiaupo ir taupyti vandens, užgesinti šviesos ir išjungti elektros įrenginių, kai jų nebereikia, kaip elgiasi su panaudotomis baterijomis ir kodėl yra svarbu saugoti ir tausoti gamtą. Mokytoja Ilona skatino mokinius būti kuo aktyvesniais diskusijos dalyviais, nebijoti kalbėti, dalytis savo mintimis. Viso susitikimo metu jautėsi šilta, draugiška atmosfera.

Antroje dienos pusėje Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko jau ketvirtas virtualus dalykinis susitikimas su šalių partnerių dalyvių darbo grupėmis. Mūsų mokykla, būdama šio projekto koordinatore, nuolat atidžiai seka projekte nurodytas veiklas, jų įvykdymo datas, todėl šį kartą, kaip ir visada, su partneriais aptarėme nuveiktas veiklas, sėkmes ir nesėkmes, derinome naujų veiklų įgyvendinimo galimybes, atlikimo laikotarpius, dalijimąsi gerąja patirtimi, projekto sklaidą.

 

Vykdydami tarptautinį projektą džiaugiamės galimybe turtinti mokinių anglų kalbos žinias, plėsti jų žodyną, suteikti vaikams žinių aplinkosaugos, klimato atšilimo temomis.

Draugai iš Ispanijos, Turkijos, Slovėnijos ir Italijos taip pat sėkmingai įgyvendina projekto veiklas savo mokyklose, aptaria jas savo bendruomenėse ir pasidalija nuveiktais darbais su mūsų ir kitų šalių mokyklomis. Visi nekantriai laukiame, kada galėsime vieni kitus aplankyti, pasisvečiuoti, „gyvai“ pasidalyti patirtimi, idėjomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.