Meistras meistrui nelygu – konkursas „Statybininkas 2019“

Jonas Kriščiūnas

Meistras meistrui nelygu – yra toks posakis. Visi nori, kad darbus atliktų geri, patikimi meistrai. O kaip sužinoti jų sugebėjimus? Jau dirbantieji kaupia atliktų darbų nuotraukas, prašo, kad užsakovai juos rekomenduotų kitiems. Mokiniams puikus būdas pradėti rinkti savo gebėjimų įrodymus – profesinio meistriškumo konkursai.

 

Autoriaus nuotraukos

Nelengva užduotis laukia tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „Statybininkas 2019“, kuris gruodžio 5 d. vyks VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro Viršuliškių skyriuje (Laisvės pr. 53), dalyvių. Jiems iš pradžių teks pagal brėžinį išmūryti konstrukciją iš akyto betono blokelių. Tuomet dvi išorines konstrukcijos sienas apšiltinti cokoliniu polistirolu, vieną sieną šiltinti polistireniniu putplasčiu fasadui, sumontuoti smeiges ir įrengti armuojamąjį sluoksnį. Maža to, teks parodyti ir apdailininko įgūdžių – konstrukcijos vidinės pusės plokštumą nugruntuoti ir ant jos uždėti dekoratyvinį tinką. Dviejų žmonių komandai visa tai reikės atlikti per penkias darbo valandas. Ir šalia nebus mokytojo… Juos konkurso organizatoriai kviečia į seminarą.

 

Vertinimo komisija nuolat stebės konkurso dalyvius. Jiems rūpės darbų sauga, darbo apranga, tvarka darbo vietoje, o pabaigoje vertintojai griebs gulsčiukus, liniuotes ir vertins atliktų darbų tikslumą bei kokybę.

Džiugu, kad visi dalyviai gaus konkurso rėmėjų skirtų dovanų, o geriausiai atlikusiems užduotis teks ir tai įrodantys diplomai. Jų gruodžio 5 d. specialiai paruoštose Viršuliškių skyriaus dirbtuvėse sieks 8 komandos: Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Kauno technikos profesinio mokymo centro, Kėdainių profesinio rengimo centro, Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Šiaulių profesinio rengimo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos, Vilniaus statybininkų rengimo centro ir svečiai iš Estijos – Ida-Virumaa Vocational Education Centre.

 

Konkursą organizuoja „Henkel Balti OU“, „Ceresit“, UAB „Bauroc“, UAB „Finnfoam“, Lietuvos statybininkų asociacija, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras, Architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.