„Meilė kaip muzika skamba vis kitaip“

Aušra Kardašienė
,
muzikos mokytoja, konkurso organizatorė

Balandžio 11-osios popietę į Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją rinkosi solistai, duetai, ansambliai, chorai iš įvairių progimnazijų ir gimnazijų. Čia vyko keliaujantis Šiaulių miesto ir rajono mokinių dainų anglų kalba konkursas. Dalyviai turėjo padainuoti gyvai (pagal minusinę fonogramą, su instrumentiniu pritarimu arba a capella) po vieną dainą anglų kalba. Atskirai buvo vertinamos 8, I–II (9–10) ir III–IV (11–12) klasių grupės.

 

Dalyviams ir žiūrovams šventinę nuotaiką sukūrė Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros mišrus choras „Studium“ (meno vadovė ir dirigentė doc. Birutė Janonienė). Konkursą vedė „Romuvos“ gimnaziją jau baigusi Gabija Kopūstaitė (dabar muzikos mokytoja ketinanti tapti Šiaulių universiteto 2 kurso studentė) ir abiturientas Simonas Kardašius. Vyriausias garso operatorius – Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros 3 kurso studentas Simas Aleknavičius.

 

Vertinimo komisijos pirmininkė – Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalo mokytoja metodininkė Beata Smiltinikienė. Komisijos sprendimu I vietos diplomai atiteko: Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos 7 klasės solistei Adrijanai Balsytei (vad. Rolanda Kalakauskienė ir anglų kalbos mokytoja Vaida Buitvidienė), Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunimo instrumentinei grupei ir 3 klasės solistei Neringai Taulavičiūtei (vad. Inga Valaitienė), Šiaulių Didždvario gimnazijos 3 klasės solistui Dominykui Jokubauskui (vad. Ksavera Mankuvienė), Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos merginų chorui „Bene Notes“ (vad. Aušra Kardašienė).

 

Kitais metais konkursą organizuos Šiaulių Didždvario gimnazija.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.