Mažieji technologijų kūrėjai dalijosi atradimais

Aurelija Dirginčienė
,
pradinių klasių mokytoja

Kovo 24 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje „rinkosi“ „mažųjų technologijų kūrėjai“ iš Šiaulių apskrities, Kauno, Kėdainių miestų bei Telšių, Vilniaus, Klaipėdos, Kaišiadorių, Kauno rajonų mokyklų. Pirmą kartą „Juventa“ rengė konferenciją, kurios metu pradinių klasių mokiniai dalijosi patirtimi šiais laikais aktualioje technologijų srityje. Renginio dalyvius nuotaikinga dainele apie lakštingalą pasveikino trečiokė Fausta Burškytė (mokyt. L. Stankuvienė).

 

Pirmojoje konferencijos dalyje darbas vyko trijose grupėse. Vaikai pristatė savo darbelius, kurtus Scratch, Planner5, Story jumper, PowerPoint, MovieMaker, Wordwall, Minecraft, Googleslides, storyboardthat, App Lab, pixton, PowerDirector, Lego Boost programėlėmis. Pristatymai buvo įdomūs, kūrybiški, atitinkantys vaikų amžių ir galimybes (gavę mokinių leidimą, jų pranešimus skelbiame „Padlet“ sienelėje).

 

Antroje konferencijos dalyje dalyvavo tik pedagogai. Ją pradėjusi direktoriaus pavaduotoja Rasa Dauliuvienė padėkojo „Juventos“ komandai, organizavusiai konferenciją: pradinių klasių mokytojoms Dianai Kontrimienei ir Aurelijai Dirginčienei, specialiajai pedagogei Rasai Kasparienei. Pavaduotoja džiaugėsi mažųjų technologų gausa, įdomiais jų darbais, nuoširdumu, kvietė dalyvauti ir kitose konferencijose. Juk labai smagu susitikti su bendraminčiais iš įvairių Lietuvos vietų!

 

Mokytojai diskutavo apie tai, kas yra technologinė kūryba, kokias programėles naudoja darbe, kokios labiausiai patinka vaikams. Mokytojos Lina ir Eleonora iš Kyviškių dalijosi patirtimi dirbant su Bee-bot bitutėmis ir MIO robotukais, mokytoja Sonata iš Telšių teigė, kad naudodama IKT pasiekia geresnių ugdymosi rezultatų, o pedagogas Regimantas dalijosi informacija, kokios programėlės populiariausios jo klasėje.

 

Konferencija praėjo puikiai – tai pripažino ir mokinukai, ir mokytojai. Laukia nauji susitikimai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.