Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ šurmuliavo Juozapinių mugė

Dainora Ružauskienė, Inga Miniauskienė, Rita Gapševičienė
,
mokytojos

Gorgu, gorgu į Juozapinių torgų. Kas perks, kas pardaus, kas už dyka atidous.

 

Štai ir praūžė pirmoji ilgai laukta pavasario šventė „Juozapinės“. Visą savaitę vaikai gamino įvarius darbelius, rankdarbius. Šventės dieną, kovo 18 d., jau nuo pat ryto vaikai pasinėrė į mugės šurmulį. Kiekvienoje grupėje prekeivių stalai mirgėjo nuo darbelių gausos, prie kurių labai išradingai prisidėjo ir vaikučių tėveliai.

 

Skambant muzikai visus aplankė Jūzapas ir Gaspadinė, kurie supažindino vaikus su šios
šventės tradicijomis. Kartu šoko, dainavo ir pinigus skaičiavo. Jūzapas ir Gaspadinė visus apdovanojo mugės simboliu – riestainiais. Vaikai, padedant mokytojoms, mugėje pirko ir pardavinėjo įvairius rankdarbius bei skanumynus. Mamyčių kepti ir pakuoti skanumynai pagaliau atsidūrė mažųjų pirkėjų krepšeliuose. Pasibaigus mugei, ir pirkėjai, ir prekiautojai liko patenkinti, o lopšelyje-darželyje dar ilgai sklandė šventinė nuotaika.

 

Ši šventė – tai puikus liaudies tradicijų puoselėjimas bei gražaus vaikučių, tėvelių ir visų darželio darbuotojų bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdys.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.