Mažasis šeimų projektas „Lesyklėlė paukščiams“

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Ši žiema kaip reta šalta ir snieguota. Žmonėms tai pakankamai didelis iššūkis. O kaipgi sekasi žiemoti pasilikusiems paukščiams? Juk gilios sniego pusnys uždengia negausias maisto atsargas, kurios paukšteliams tampa sunkiai pasiekiamomis. Su antrokais apie tai diskutavome dailės ir technologijų pamokoje. Mokiniai prisiminė mano pasakojimą apie apsilankymą atviroje pamokoje, pas gretimos mokyklos pirmokus. Kaimyninės mokyklos pirmokėliai jau džiaugėsi į lesyklėles atskridusiais paukšteliais. Taip diskusija nuo sumanymo piešti paukštelius pasisuko kita linkme. Nusprendėme, kad paukšteliams būtinai reikia pagelbėti. Taip sausio 29 dieną prasidėjo mažasis Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės šeimų projektas „Lesyklėlė paukščiams“.

 

Visą savaitę antrokai plušo. Į veiklas įsijungė mamos, tėveliai, močiutės ir seneliai. Pasibaigus savaitei, dailės technologijų pamokoje mokiniai pristatė pagamintas ir jau paukšteliams padovanotas lesyklėles. Kiek džiaugsmo ir dalijimosi naujomis patirtimis sklandė mūsų virtualioje klasėje pristatymo metu. Berniukai išmoko kalti, pjaustyti pasirinktas medžiagas. Mergaitės išbandė sukti akumuliatoriniais suktuvais, dažyti ir konstruoti. Pristatant lesyklėles prisiminėme ir apie lesalus, kuriais galime lesinti paukštelius.

Džiugu, kad bendraujant gretimų mokyklų mokytojams, gimsta nors maži, bet kilnūs projektai. Kėdainiuose jau net dvi klasės padovanojo lesyklėles paukšteliams. O gal ir dar daugiau… Mokinukai nepamiršta ten paberti grūdelių, lesalų.

 

Dėkoju mokinių tėveliams už aktyvų dalyvavimą ir draugišką pagalbą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.