„Mažais žingsneliais“

Kas mus vienija ir jungia? – Bendrystė, bendradarbiavimas su socialiniais partneriais ir bendraminčiais. Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ kovo 28 dieną vyko ilgalaikės programos „Žaliasis pėdsakas“ I modulio „Mažais žingsneliais“ programa, kurios tikslas – šešiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose organizuoti veiklas, palankias ugdytinių santykių su gamta formavimui, gamtojautos ugdymui, elementarių aplinkotyros įgūdžių formavimui. Stebėti jas, dalintis gerąja patirtimi, analizuoti, kokią įtaką vaikų ugdymui turi patyriminis ugdymas/-is iš aplinkos aplinkai.

 

Renginyje dalyvavo socialiniai partneriai lopšeliai-darželiai: „Taika“, „Papartis“, „Draugystė“, „Diemedis“, „Gintarėlis“. Taip pat dalyvavo svečiai iš Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūros skyriaus vyriausios specialistės: Rūta Taučikienė ir Ona Verikienė. Sveikinimo žodį tarė įstaigos direktorė Jurgita Ablėnė. Muzikiniu pasirodymu džiugino „Bitučių“ grupės ugdytinė Deimantė Karklinytė su daina „Saulės linkėjimai“. Įstaigoje pristatytas video filmukas apie lopšelį-darželį „Žvaigždutė“. Pranešimą skaitė Tarptautinių gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius „Gamtosauginės mokyklos: dabartis ir perspektyva“.

 

 

Po oficialios dalies  svečiai buvo kviečiami į 12 grupių stebėti mokytojų atvirų veiklų: „Žaidimai su spalvomis“, „Žaidimai su akmenukais“, „Mažos mašinėlės man labai patinka“, „Vandens ir garo draugystė“, „Žaismingoji laboratorija“, „Ir vaikai kaip paukščiai skraido“, „Gyvybė ten, kur vanduo“, „Pavasario pranašai“, „Aš mažasis kūrėjas“, „Gyvos, linksmos lazdelės“, „Sėjau žirnį ir pupelę“, „Žaisdami mokomės“. Iš programos „Žaliasis pėdsakas“ kiekvienas svečias išėjo su nauja patirtimi, naujais įspūdžiais, idėjomis bei naujomis veiklomis kurias panaudos savo darbo praktikoje.

 

Renginys užbaigtas refleksija, kuri buvo padalinta į dvi dalis: „pasiimu sau“ ir „pasidalinsiu su kolegomis“. Renginys pavyko, dalyviai išsinešė teigiamų emocijų, įstaigos darbuotojai pasidžiaugė savo turima kompetencija demonstruodami atviras veiklas.

 

Jurgita Ablėnė, Panevėžio l.-d. „Žvaigždutė“ direktorė

Edita Brazauskienė, mokytoja metodininkė

Ingrida Kanapeckienė, mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.