„Matykime ir išgirskime, ką galime sėkmingiau padaryti dabar“

Danutė Popovič
,
Telšių l.-d. „Mastis“ direktorė

Gegužės 17 d. vyko Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ ir Telšių švietimo centro organizuota respublikinė ikimokyklinių įstaigų metodinė-praktinė konferencija „Pedagogo menas: aktyvus mokymas(is) iš patirties“. Joje savo patirtį ir įgyvendintus pedagoginės sėkmės pavyzdžius pristatė 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ugdantys pedagogai iš Kelmės, Mažeikių, Radviliškio, Skuodo, Šiaulių miesto ir rajono, Plungės, Telšių rajono savivaldybių.

Gausiai susirinkusius dalyvius per konferencijos atidarymą pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Savo pasirodymu nudžiugino darželio „Mastis“ ansamblis „Cyrulioka“, vadovaujamas meninio ugdymo pedagogės Ritos Macijauskienės, bei pasakorė Luknė Kasparavičiūtė (auklėtoja metodininkė Jūratė Rubavičienė).

 

Pranešimus konferencijos dalyviai pristatė dviejose sekcijose. Diskutuota apie etnokultūros puoselėjimo galimybes ir įvairovę ikimokykliniame amžiuje, netradicinius ugdymo metodus ir priemones vaikų sveikatai stiprinti, vaikų tyrinėjimus, pristatyta darnios mokyklos idėja – erdvė bendruomenės kūrybiškumui puoselėti. Žodinius pranešimus pristatė ir „Mastis“ auklėtojos metodininkės Jūratė Rubavičienė, Vilija Kergienė, stendinius pranešimus – Janina Jankauskienė, Rasa Gudienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Regina Lukauskienė.

Apibendrinant konferenciją pabrėžta bendradarbiavimo su šeima svarba, išryškinti pedagoginės sėkmės veiksniai, metodinės įžvalgos. Dalyviai ne tik diskutavo ugdymo klausimais, bet ir apžiūrėjo darželio „Mastis“ erdves, galėjo pavartyti naują leidinį „Kuriu sėkmės istoriją“, kuriame dešimt lopšelio-darželio „Mastis“ pedagogų pristatė savo sėkmingiausius darbus.

 

Respublikinė ikimokyklinių įstaigų pedagogų konferencija Telšiuose organizuota pirmą kartą. Jos tikslas – skatinti pedagogus bendradarbiauti ir dalytis patirtimi, ugdymą sieti su asmeniniu kūrybiškumu, ieškoti ir pritaikyti sėkmingiausius ugdymo pavyzdžius. Tikimės, kad visi dalyviai būtent tai surado. Džiaugiamės ir dėkojame visiems, atvykusiems į Žemaitijos sostinę!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.