Matematinis advento kalendorius

Jurgita Kupšytė-Karbauskė
,
Klaipėdos Vitės prog-jos matematikos mokytoja metodininkė

Adventas – susikaupimo metas, kai visi su džiaugsminga viltimi laukiame artėjančių Kalėdų. Siekdama skatinti džiugesnį savo mokinių švenčių laukimą, kartu ir domėjimąsi matematika bei kūrybiškumą, jau antrus metus gruodžio 1–24 d. organizuoju projektą-žaidimą „Matematinis advento kalendorius“.

 

Gruodžio mėnesį 5–8 klasių mokiniai per matematikos pamokas kasdien sužino įdomių faktų apie Kalėdų tradicijas, jų kilmę, minėtinas gruodžio dienas ir gauna matematinę šventinę užduotį (rebusą, galvosūkį), kurią greičiausiai taisyklingai atlikę įvertinami kaupiamuoju pliusu. 10 pliusų = 10-tukas iš matematikos į dienyną, tad tikrai verta stengtis! Bent kartą per kiekvieną advento savaitę mokiniams skirdavau kūrybinę užduotį: pagaminti Kalėdų dekoraciją ar atviruką, panaudojant geometrines figūras ir erdvinius kūnus, išlankstyti 3D kubą modulinio origamio būdu (iš vaikų pasakojimų sužinojau, kad prie šios užduoties prisijungė ir mokinių tėveliai), iškarpyti didžiausią popierinę snaigę, sujungus taškus su duotomis koordinatėmis nuspalvinti gautą paveikslėlį ir pan. Mokinių darbeliai šventiniu laikotarpiu šauniai papuošia matematikos kabinetą.

 

Praėjusiais metais daugiausia matematinio advento kalendoriaus užduočių atlikę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir mažomis dovanėlėmis. Šiemet projektas vykdytas jau pačių mokinių pageidavimu. Džiugu, kai įdedamos pastangos duoda rezultatų, išlieka atmintyje, suteikia džiaugsmo.

Prieškalėdinę savaitę per vokiečių kalbos-matematikos modulio pamoką kartu su vokiečių kalbos mokytoja Lina Bružiene su 5 klasės mokiniais kalbėjomės apie Kūčių ir Kalėdų tradicijas Lietuvoje ir Vokietijoje. Taip pat vaikai mokėsi šventinių atributų pavadinimų vokiškai (ypač įdomu buvo sužinoti, kad Kugel vokiečių kalboje yra visai ne kugelis) ir gamino geometrinėmis figūromis dekoruotą skirtuką-eglutę. Pamokos pabaigoje pasivaišinome tradiciniu vokišku kalėdiniu pyragu štolenu – sakoma, kad razina šio pyrago suvalgytoje riekelėje atneš sėkmę naujais metais.

 

Kūrybiškumas – raktas į mokymosi sėkmę, jis padeda atskleisti kasdienėje veikloje ne visada pastebimus gebėjimus ir talentus. Linkiu kolegoms, kad netrūktų įkvėpimo, idėjų, drąsos jas išbandyti, noro dalytis gerąja patirtimi, energijos ir kantrybės! Kaip teigė amerikiečių rašytoja Maya Angelou, „kuo daugiau savo kūrybiškumo naudosite, tuo daugiau jo turėsite“.

 

Daugiau informacijos – „Facebook“ paskyroje „Kūrybinės partnerystės Klaipėdos Vitės progimnazijoje“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.