Matematikos savaitės renginiai Klaipėdos Vitės progimnazijoje

Jurgita Kupšytė-Karbauskė
,
Klaipėdos Vitės prog-jos matematikos mokytoja metodininkė

Kovo antrąją savaitę mokykloje tradiciškai minime matematikos savaitę. Kasmet stengiuosi organizuoti skirtingus ir kuo įvairesnius renginius, kurie atskleistų matematikos mokslo ypatingumą, svarbą, grožį, ryšius su kitais mokslais.

 

Po ilgojo savaitgalio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo kovo 12 d. 8b klasės mokiniai integruotoje matematikos ir dailės pamokoje „Piešiame skaičių Pi“ dalijosi žiniomis ir sužinojo naujų faktų apie skaičių Pi, kūrybiškai vaizdavo jį piešiniuose. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Pi gėlytės“, kur ne tik gamino gėlytes iš skritulių, bet ir pagilino matematikos žinias. Gėlytės gražiai pražydo ant Pi medžio mokyklos fojė.

Po pamokų su 6–8 klasių mokiniais lankėmės Klaipėdos apskrities regioniniame archyve, kur mokiniai susipažino su archyvo darbuotojų veiklomis, sužinojo daug įdomių faktų ir kokiose veiklose archyvarai taiko matematikos žinias.

 

Kovo 13 d. 8a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir matematikos pamokoje, kurioje klausydami pasakos „Sir Cumference and the Dragon of Pi“ prisiminė skritulio elementus ir jų sąryšius, sužinojo žymėjimų kilmę, atlikdami matematines užduotis išsiaiškino skaičiaus Pi prasmę ir skaitinę reikšmę. 5c klasės mokiniai matematikos ir vokiečių kalbos modulio pamokoje gilino žinias apie paprastąsias trupmenas ir jų vaizdavimą skritulyje, pasiskirstę komandomis žaidė „Trupmenų domino“.

Kovo 14-ąją smagiai ir aktyviai mokykloje paminėjome matematikų šventę – ypatingojo skaičiaus Pi dieną. Po 4 pamokų 5–7 klasių mokiniai rinkosi į sudoku varžybas. Per mažiau nei 10 min. greičiausiai sudoku galvosūkį įveikė 5a klasės mokinė Paulina, 2 vietą užėmė 6a klasės mokinys Aroldas, 3 vietą iškovojo taip pat 5a klasės mokinė Ramunė. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

 

Pi dieną vainikavo 5–8 klasių viktorina „Skaičiaus Pi šalyje“, kurią organizavau su matematikos mokytoja Erika. Renginį gražiu eilėraščiu „Kiškių matematika“ pradėjo trečiokė Elzė. Mokinių komandos šauniai atliko kulinarinius namų darbus ir kūrybines, sportines, logines užduotis, skirtas Pi dienai paminėti. Pažvelgėme į matematiką kitu kampu, per ryšius su kitais mokslais, pasidžiaugėme, kiek talentų turi mūsų mokiniai.

Šie renginiai ir netradicinės veiklos suteikė visiems dalyviams pozityvių emocijų ir įspūdžių, leido pagilinti matematikos žinias, atskleisti savo kūrybiškumą, patobulinti bendravimo, bendradarbiavimo kompetencijas bei geriau pažinti vieniems kitus.

Daugiau informacijos – „Facebook“ paskyroje „Kūrybinės partnerystės Klaipėdos Vitės progimnazijoje“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.