Matematikos ir IT mokytoja apie ugdymą: metodų ir priemonių įvairovė padeda

Nebijančią keistis ir tobulėti – tokią ateities mokyklą mato 2019 m. Inovatyviausia matematikos ir informacinių technologijų (IT) mokytoja Snieguolė Bagočienė, šių metų spalio pradžioje pelniusi ir Vilniaus metų mokytojos vardą.

Mokinius reikia supažindinti su kiek įmanoma daugiau skirtingų dalykų 

 

S. Bagočienė pamokose naudoja įvairias technologijas: kompiuterius, planšetes, telefonus, 3D spausdintuvą, braižytuvą, CNC bei lazerines stakles. Vis dėlto, atskiromis priemonėmis jos pamokos nepasibaigia. Mokiniams įdomiausia, kai šios technologijos siejamos tarpusavyje arba integruojamos į kitus mokomuosius dalykus, leidžiant jiems aktyviai kurti kažką naujo ir prasmingo.

Vienas iš pavyzdžių – integruota informacinių technologijų ir kūno kultūros pamoka. Mokiniai programavo „micro:bit“ kompiuteriukus ir kūrė išmaniuosius treniruoklius, vėliau juos galėjo išbandyti individualiai arba per kūno kultūros pamokas. Tai ne tik padėjo stiprinti mokinių programavimo įgūdžius, bet ir suteikė daugiau motyvacijos mokytis informacinių technologijų bei gerinti fizinius gebėjimus.

 

Prieš kelerius metus mokytoja atrado neįprastą laisvalaikio pomėgį – kriptovaliutas. Jos nuomone, svarbu mokinius supažindinti su dabartinėmis naujovėmis ir jų taikymo galimybėmis. O sėkmingiau tai galima padaryti tuomet, kai nebijai jų išbandyti ir perprasti.

„Džiaugiuosi, kad šiuo metu dirbu mokykloje, kurioje lankstus požiūris, nebijoma naujų mokymo metodų taikymo. Taip pat smagu, kad galiu su kolegomis dalintis naujomis idėjomis, kurios įgalina žengti dar vieną žingsnelį patrauklesnio, žaismingesnio, šiuolaikiškesnio, informatyvesnio ugdomojo proceso link“, – mintimis dalijasi S. Bagočienė.

Temų integracija suteikia visapusiškesnį pasaulio vaizdą

 

Pedagogė stengiasi kelis metodus taikyti vienai tematikai, nagrinėti dalykus skirtingomis perspektyvomis. Jos teigimu, tai padeda sudominti mokinį ir paruošti jį realiam gyvenimui: „Taikydami įvairesnius metodus, skatiname mokinį patirti atradimo džiaugsmą tiriant savąją aplinką ir savitai motyvuojame jį prisidėti prie visuomenei svarbių problemų sprendimo“, – teigia S. Bagočienė.

 

Pavyzdžiui, jei kalbama apie „tiltus“, į juos bandoma pažvelgti matematine-urbanistine, inžinerine, geografine, pilietine, istorine bei literatūrine puse, o mokiniai kviečiami konstruoti ir kurti savarankiškai. Pasak mokytojos, šioje veikloje taikomi metodai, skirti tiek mokymuisi grupėje, tiek individualiai, tam, kad pasiektų tikslą, mokiniai pasitelkia smegenų šturmą (minčių lietų), diskusiją, eksperimentą, argumentus „už“ ir „prieš“, projekto rengimą bei interviu.

„Visi šie metodai veikia skirtingose situacijose“, – pabrėžia pedagogė. – Mane tai žavi, tad norėčiau dažniau organizuoti tokias pamokas, kurios vyktų ne tik mokyklos klasėje. Tokiu būdu su vaikais galėtume daugiau pažinti tirdami ir aplinką“, – pasakoja S. Bagočienė.

 

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2020 – jau penktus metus vykstanti iniciatyva, jos tikslas – skleisti žinią apie puikius Lietuvos mokytojus ir jiems atsidėkoti. Daugiau apie apdovanojimus ir kaip juose dalyvauti sužinosite svetainėje www.mokytojuapdovanojimai.lt.

 

Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.