Matematika kitaip Šiaulių Didždvario gimnazijoje

Rima Ernestienė
,
matematikos ir IT mokytoja metodininkė

Pasibaigus ilgajam kovo savaitgaliui, Tiksliųjų mokslų savaitė Šiaulių Didždvario gimnazijoje prasidėjo sportiškai. I klasių mokinių komandos varžėsi matematinėse orientavimosi varžybose „Skaičiuok ir surask“. Mokiniai sprendė kryžiažodžius, rebusus, įvairias lygtis. Reikėjo prisiminti ir daug matematikos sąvokų. Tai buvo sunkiausia… Mokiniai turėjo ne tik išspręsti uždavinius, bet ir pagal gautą atsakymą surasti kitos užduoties vietą (kabinetą). Greičiausiai visas užduotis surado ir atliko Im klasės mokiniai. Tačiau pralaimėtojų nebuvo – saldžiais prizais buvo apdovanotos visų klasių komandos. Mokiniams užduotis paruošiau aš, šio straipsnio autorė, matematikos mokytoja metodininkė Rima Ernestienė, ir mokytoja ekspertė Aistė Venclovienė.

 

Šią savaitę visi mokiniai dalyvavo mintino skaičiavimo konkurse. Mokiniai, geriausiai atlikę užduotis savo klasėje, varžėsi finale. Po konkurso finalo buvo išrinkti nugalėtojai. Jais tapo Gabrielė Mataitė (Ig kl.), Dominykas Jankevičius (Im kl.), Medeinė Patkauskaitė (IIa kl.), Ostinas Mačiulis (III kl.), Rimantas Ernestas (IV kl.) ir Evaldas Grublys (IV kl.). Mokytojai taip pat rungėsi tarpusavyje konkurse „Ar esu gudresnis už pirmoką?“. Geriausiai ir greičiausiai skaičiavo mokytojos Audronė Saldauskienė, Vida Balčiūnienė ir Sigita Petrutienė. Užduotis konkursams ruošiau aš, matematikos mokytoja metodininkė Rima Ernestienė, ir mokytoja ekspertė Irena Šukienė.

 

Per matematikos pamokas mokiniai dalyvavo įvairiose ugdomosiose veiklose: viktorinoje „Tiksliau ir greičiau“, protmūšyje „Tyrinėk. Atrask. Ieškok“, kūrė projektus „Įdomioji matematika“ ir „Matematika lietuvių kalba ir užsienio kalbomis“. Mokiniai dalyvaudami šiose veiklose pastebėjo, kad matematika gali būti visur ir visai kitokia, nei ją mato per pamokas. Pirmokai gimnazistai dalyvavo integruotoje matematikos ir informacinių technologijų pamokoje „Tekstinių uždavinių kūrimas, sprendimas ir iliustravimas teksto rengykle“ (IT mokytoja ekspertė Daiva Bukelytė ir aš, mokytoja metodininkė Rima Ernestienė) bei integruotoje matematikos ir dailės pamokoje „Geometrinės figūros dailėje“ (dailės vyresnioji mokytoja Jovita Ratnikienė ir mokytojas metodininkas Eugenijus Buivydas).

 

Minint skaičiaus Pi dieną (kovo 14-ąją), gimnazija per ilgąją pertrauką kvepėjo mokinių keptais pyragais. Mokiniai kepė pyragus ir vaišino jais kitus gimnazistus. Tą dieną nemažai pirmokų gimnazistų trumpam sugrįžo į savo buvusias mokyklas – progimnazijas: Zoknių, Dainų, Salduvės, Medelyno, Jovaro ir Gegužių. Gimnazistai mokiniams pasakojo apie skaičių Pi, mokė jį apskaičiuoti, organizavo viktorinas. Atlikę visas užduotis mokiniai vaišinosi gimnazistų keptais pyragais.

Kovo 15 d. vyko tradicinė IT viktorina „IT žinovas“. Dalyviai, suvedę puslapyje quizizz.com organizatorių paskelbtą viktorinos kodą, varžėsi, kuris surinks daugiau taškų ir greičiau atsakys į organizatorių parengtą 21 klausimą. Geriausiųjų penketukas buvo apdovanotas prizais ir diplomais. Klausimus konkursui ruošė TB1 klasės mokiniai Airidas Brikas ir Gvidas Kalvonis.

Matematikos mokytojas ekspertas Vincas Tamašauskas per šią savaitę leido pasidžiaugti jo atnaujinta ir papildyta kolekcija „Ristukai rieda išskirtinumo link“.

 

Tiksliųjų mokslų savaitė Šiaulių Didždvario gimnazijoje jau tampa tradicinė. Per įvairias veiklas mokiniai atranda, kad matematika už klasės ribų yra tikrai įdomi ir nebaisi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.