Margirio bataliono kariai ir Šiaulių regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai progimnazijoje

Vitalija Šukienė
,
istorijos mokytoja

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje per pilietiškumo, etninės kultūros ir lietuvių kalbos puoselėjimo dieną lankėsi Margirio bataliono kariai ir Šiaulių regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, įvairiais tarnybos būdais. Romuviečiams Šiaulių regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovas kalbėjo, kad saugoti ir ginti Lietuvos valstybę yra ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir kiekvieno iš mūsų kaip piliečio pareiga.

Pranešėjo kalbą mokiniams iliustravo žaismingi filmukai apie kariuomenės kasdienybę. Aktyviausius mokinius kariškiai apdovanojo atminimo dovanėlėmis. Visai progimnazijos bendruomenei buvo suteikta galimybė iš arčiau apžiūrėti, paliesti kario ginkluotę, pasimatuoti neperšaunamą liemenę, šalmą ir net palaikyti sunkią kuprinę.

 

Simboliška, kad šis Margirio bataliono karių ir Šiaulių regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovų vizitas sutapo su karo Ukrainoje metinėmis. Brutalaus karo akivaizdoje būtina ugdyti mokinių pilietiškumą ir padėti suvokti krašto gynybos ir kariuomenės reikšmę mūsų valstybės gyvenime, ugdyti nuostatą esant būtinybei ginti savo kraštą, jo teritorinį vientisumą ir šalies interesus, prisidėti prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.