Mano raidė stebuklinga, nes esu aš išradingas

Austra Marmokienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Rokiškio lopšelis-darželis „Pumpurėlis“ grupės „Šiaudinukai“ vaikai susipažįsta su abėcėlės raidėmis. Abėcėlės raidė – tai ženklas arba simbolis, atitinkantis tam tikrą garsą, o garsai vaikus supa nuo mažų dienų. Raidės gali keliauti su vaiku visą jo pasaulio pažinimo laikotarpį nuo pačios pradžios. Vaikai dalyvavo įvairiose pažintinėse veiklose, kurios žadino jų smalsumą, norą, susidomėjimą raidėmis: ieškojo raidžių grupės aplinkoje, knygelėse, bandė sieti jas su garsu, kūrė, dekoravo savo pasirinktą abėcėlės raidę. Keliavo raidžių takeliu, mokėsi aplinkoje surasti pirmąją savo vardo raidę, parašyti, perskaityti žodžius. Atliko užduotis prie interaktyvaus ekrano, su kitomis IKT priemonėmis…

Kiekvienas vaikas turėjo papuošti abėcėlės raidę naudodamas įvairias priemones. Vaikai išradingai puošė raides dažais, burbuliukais, karoliukais, lipdukais, šiaudeliais, siūlais, aplikacijomis ir t.t.. Visos raidės linksmos ir įdomios. „Šiaudinukų“ vaikučiai savo darbo rezultatais dalinasi ir su kitais vaikais, todėl visas raides apgyvendino Rokiškio vaikų ir jaunimo bibliotekoje, abėcėlės parodėlėje ,,Mano raidė stebuklinga, nes esu aš išradingas“ ir kviečia pamatyti, su jomis susipažinti. Vaikai smalsauja apžiūrinėdami raideles ir džiaugiasi suradę savo vardo raidę.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.