Mano knygelė

Stasė Valickaitė
,
Pasvalio l.-d. „Liepaitė“ auklėtoja metodininkė
Aistė Tamošiūnienė
,
vyr. logopedė

Mes, Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ auklėtoja metodininkė Stasė Valickaitė ir vyr. logopedė Aistė Tamošiūnienė, kartu su „Kiškučių“ grupės vaikais kovo 2–6 d. dalyvavome tarptautiniame edukaciniame prevenciniame projekte „Knygos savaitė“. Projektą, skirtą Europos logopedo dienai paminėti, organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno lopšelis-darželis „Rasytė“.

 

Kasdienė projektinė veikla suteikė vaikams žinių apie knygos svarbą, jos atsiradimą, temų, formų įvairovę ir kt. Vaikai nekantriai laukdavo naujos veiklos. Į veiklą įsitraukė ir tėveliai, kurie kartu su vaikais namuose leido laiką kurdami knygeles. Pirma projekto diena – savo kurtų knygelių pristatymas. Vaikai, pagal galimybes, pasakojo, apie ką yra jų sukurta knygelė bei vartė draugų knygeles. Išties smagu, kai tėvai skiria vaikams pakankamai laiko ir turi bendros veiklos. Knygelės buvo skirtingų dydžių, skirtingos tematikos ir visos  – ypatingos, nes kurtos vaikų.

 

Antra projekto diena skirta vaikų mėgstamų pasakų personažų spalvinimui. Ši veikla padėjo geriau suprasti, kokias pasakas mėgsta vaikai. Pasaka – tai pats suprantamiausias būdas vaikui sužinoti, kas yra draugystė, meilė, apgaulė, džiaugsmas, liūdesys ir t. t. Pasakos atskleidžia, koks gali būti žmogus: geras, blogas, piktas, godus, dosnus, protingas, kvailas ir kt. Pasakose gėris visada nugali blogį. Vieniems patiko geri, linksmi personažai, kitiems atvirkščiai – piktieji. Vaikai buvo skatinami atsižvelgti į tikras daiktų spalvas. Juk meškiukas nebūna žalias, o kiškis – raudonas. Stengėmės, kad spalvinimas nebūtų vien rankos judesių lavinimas. Svarbu pagalvoti ir apie spalvas, kruopštų darbo atlikimą.

 

Trečia diena skirta grupėje esančioms knygutėms. Jų vaikai turi išties daug, bet dar niekada neteko vartyti ir ieškoti, kurią knygutę reikia gelbėti, t. y. suklijuoti. Tai – darbas, reikalaujantis kantrybės.

 

Ketvirta diena – pirmoji išvyka į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką. Juk biblioteka – tai knygų namai. Pasitikęs bibliotekos katinas vaikus palydėjo į vaikų skyrių. Aplankėme naujas edukacines erdves. Vaikai pamatė, kad bibliotekoje gali ne vien knygeles skaityti, bet ir rasti naudingų žaidimų, smagių veiklų.

 

Penkta diena skirta viešniai, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos specialistei Lijanai. Ji vaikams papasakojo apie tai, kaip ir kada atsirado pirmosios knygos, parodė pačią didžiausią ir pačią mažiausią knygas, supažindino su knygų įvairove.

 

Dėkojame už galimybę dalyvauti projekte „Knygos savaitė“. Projektas išties davė ne tik žinių, bet ir gerų emocijų. Įkvėptos šio projekto ir turėdamos savo vaikų kurtas nuostabias knygeles, sugalvojome jas parodyti ir kitiems. Deja, susiklosčiusi ekstremali situacija mums šiek tiek pakišo koją. Tada gimė nauja mintis. Kad buvimas namuose būtų naudingesnis, kviečiame vaikučius, tėvelius ir pedagogus sudalyvauti projekte „Mano knygelė“. Organizuosime virtualią parodą, kurią galės apžiūrėti visi norintys, neišeidami iš namų.

 

Projekto „Mano knygelė“ nuostatai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.