Man patinka judėti

Kovo–gegužės mėnesiais Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Meškučiai“ ugdytiniai dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Man patinka judėti“ (angl. „I like to move it“) kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Inga Ragėne, Aldona Černiauskiene ir kūno kultūros mokytoja Agne Dovalgaite-Trumpele. Pastaroji kartu su Čekijos mokytoja Eva Frankova tapo šio projekto partnerėmis.

 

Projekto „Man patinka judėti“ tikslas – ugdyti fizinį aktyvumą, skatinant tarptautinį bendradarbiavimą.

Uždaviniai:

  • paskatinti ugdytinius domėtis geografija;
  • didinti fizinį aktyvumą, dalijantis mėgstamų sporto žaidimų filmuota medžiaga su kitais dalyviais;
  • stiprinti bendradarbiavimo ir darbo komandoje įgūdžius, žaidžiant kitų dalyvių paskelbtus žaidimus.

Projekte dalyvavo septynių šalių – Lietuvos, Čekijos, Lenkijos, Serbijos, Rumunijos, Ispanijos ir Graikijos – priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikai (projektas skirtas 6–10 metų vaikams).

Per projektą visi dalyviai dalijosi nuotraukomis, gamino plakatus, piešė piešinius. Naudodamiesi „MS PowerPoint“ programa vaikai sužinojo, kur žemėlapyje yra kiekviena šalis, susipažino su vėliavomis, mokėsi sostinių pavadinimų. Naudojantis programa „Kahoot“ buvo organizuota virtuali viktorina „Šalys, sostinės ir vėliavos“, per kurią vaikai, susiskirstę komandomis, atsakinėjo į klausimus apie projekte dalyvaujančias šalis, jų sostines, vėliavas. Taip pat apie vaikų mėgstamas sporto šakas sukūrėme filmuką, kuris buvo paskelbtas „eTwinning“ „Twinspace“ erdvėje. Dalijomės savo mėgstamais judriaisiais žaidimais ir žaidėme kitų šalių judriuosius žaidimus.

Projektinėje veikloje dalyvavę ugdytiniai įgijo daugiau žinių, mokėjimų, įgūdžių, susipažino su kitų Europos šalių vaikų žaidimais. Ugdytiniams tai buvo puiki galimybė plėsti akiratį. Jie gebėjo įsitikinti, kad kiekviena dalyvaujanti šalis ir jų žmonės – išskirtiniai savo papročiais, tradicijomis, žaidimais. Siekėme, kad į interneto erdvę įkelta informacija būtų patraukli, naudinga ir įdomi kitų šalių vaikams. Informacinės ir komunikacinės technologijos sudarė galimybę lyginti, analizuoti ir keistis idėjomis.

 

Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras