Mamos – karalienės ne tik knygose

Artėjant vienai iš gražiausių pavasario švenčių – Motinos dienai, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filialo bibliotekininkė Inga Mažeikienė pakvietė Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro 1 ir 3 klasės mokinius į nuotolinį susitikimą. Edukacinės veiklos metu „Dovana mamai“ vaikai galėjo įsitikinti, jog nuo Mamos–namų prižiūrėtojos iki Mamos–karalienės – tik vienas žingsnis. Naudodamasi šiuolaikinėmis technologijomis, į klasę su chalatu, šlepetėmis, skalbiniais ir šluota „įsiveržė“ Mama (bibliotekininkė). Pasidalijusi linksmomis mamų ir vaikų bendravimo istorijomis, ji nutarė tapti karaliene. Ne bet kokia, o Mama–knygų karaliene. Šios karaliavimo valandos metu, Mama–karalienė skaitė vaikams eilėraščius ir ištraukas iš knygų apie mamas, motutes, mamytes… Vaikai gavo užduotį – tekstuose aprašytoms Mamoms išdalyti karūnas su tinkama nominacija.

 

O juk eilėraščiuose, prozos kūriniuose, kaip ir gyvenime, Mamos tikrai vertos karalienės vardo. Jos – ir pačios nuostabiausios „Svajonių pildytojos“, sugebančios pastebėti net ir slapčiausius norus. Mamos – ir „Šimto darbų vienu metu“ karalienės, betvarkydamos kambarius, dar sugebančios ruošti pietus, kepti sausainius, prižiūrėti vaikus. Jos ir Mamos karalienės–mokytojos, dalijančios pačias svarbiausias gyvenimo pamokas.

 

Vaikai patikino, jog jų mamos tokios, kaip ir išgirstuose eilėraščiuose, tekstuose: besisukančios įvairiausių darbų rate, bet nenuginčijamai esančios jų širdžių karalienės. Išdaliję popierines karūnas knygose gyvenančioms Mamoms, nutarėme, jog sekmadienį karūnuosime savo Mamas. Jei ir ne tikromis karūnomis, tai pačiu stipriausiu apkabinimu.

 

Kretingos r. Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.