Lyg paukštis praskriejo dar viena teatro studijos „Runa“ premjera

Arūnas Narauskas
,
Alytaus r. Simno spec. m-klos specialusis pedagogas, metodininkas, teatro studijos „Runa“ vadovas

Teatro studija „Runa“ kiekvienais metais pradžiugina savo ištikimiausius žiūrovus. Balandžio 8 dieną pasitikome spalvinga nuotaika, pakviesdami savo  draugus, kolegas, mokinių tėvus į jaukius Simno kultūros namus. Žiūrovams pristatėme 28-ąjį teatro studijos „Runa“ spektaklį „Rojaus paukščiai“. Scenarijaus, dekoracijų autorius (A. Narauskas).

 

Trupėje vaidina aštuoniolika artistų, penkiolika Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos mokinių ir trys Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus rajono padalinio, Simno skyriaus jaunuoliai.

 

Į spektaklio premjerą tryliktąjį kartą atvyko mūsų studijos globėjai, Valstybinio Vilniaus mažojo teatro kino ir televizijos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys. LR Seimo narys, aktorius, režisierius, Robertas Šarknickas su savo padėjėja Dovile Šinkariukiene. Alytaus r. savivaldybės tarybos nariai, Jūratė Overaitytė ir Danielius Jakubavičius, kiti garbūs svečiai.

 

 

Aktoriai su dideliu jauduliu dėkojo už dar vieną spektaklį, dar vieną stebuklą ir padovanojo net du tortus, kuriuos kepė pabėgėlės, moterys iš Ukrainos bei su didele meile pieštus Ukrainos vaikų piešinius.

 

LR Seimo narys Robertas Šarknickas  žiūrėdamas spektaklį, akimirkomis savo mintis nunešdavo ten, kur geltona spalva kaunasi su juoda. Daug emocijų su jautriu labai geltonos saulės spalvos spektakliu. Vabalai rankose laikė pielukes (pjūklus), kad sunaikintų grožį. Rojaus paukščiai nugalėjo vabalus, tikiu, kad ir ten juos nugalės, mintimis dalijosi LR Seimo narys. Prisiminimui jauniesiems artistams ir jų vadovui įteikė atminimo dovanas ir palinkėjo kūrybinės sėkmės kuriant naujus spektaklius.

 

Alytaus r. savivaldybės tarybos nariai, Jūratė Overaitytė ir Danielius Jakubavičius teikdami artistams dovanas, pasidžiaugė, kad premjeros iliuzijos įgyvendintos, dar vienas sapnas susapnuotas ir taip gera po visa tai prabusti. Visą spektaklį bus galima pamatyti portale www.danielius.net.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų rėmėjams. Ši parama mums kiekvienam yra dovana, kuri padeda patirti pasidalijimo ir bendrystės džiaugsmą. Ačiū, advokatui Ramūnui Mikulskui, nuolatinėms teatro švenčių rėmėjoms – Alytaus r. savivaldybės tarybos narei, gydytojai Jūratei Overaitytei, verslininkei Genovaitei Guževičei, Alytaus r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojui Virgilijui Pranskevičiui už padovanotas medžiagas spektaklio dekoracijų gamybai. Dėkojame spektaklio modistei Kristinai Urmanavičienei už pasiūtus ir padovanotus teatrinius kostiumus jauniesiems artistams. Be rėmėjų pagalbos būtų labai sunku organizuoti teatro šventes.

 

Mokyklos direktorė Janina Žeimienė linkėjo jauniesiems artistams ir jų vadovui nepristigti idėjų, išlikti kūrybiškiems ir nuoširdiems. Padėkojo visiems svečiams, o aktoriams Larisai Kalpokaitei ir Jonui Braškiui, įteikdama padėką ir dzūkišką pyragą, pasidžiaugė, kad  visada randa laiko atvykti į premjeras, nes jų nuoširdūs patarimai, pamokymai neleidžia sustoti ir siekti dar geresnių rezultatų.

 

Meninė veikla turi didelę reikšmę SUP vaikų meninių gabumų ir kūrybiškumo lavinimui, tai yra pažinimo būdas, padedantis suvokti save ir supančią aplinką. Kurdami mokiniai prisimena ir įprasmina gyvenimo patirtį, išreikšdami ne tik teigiamus, bet ir neigiamus jausmus. Meninė veikla – tinkama priemonė formuoti neįgaliojo dvasinį komfortą. Juk dalyvaudamas meninėje veikloje mokinys išlaisvina viduje susikaupusią įtampa, išsprendžia vidinius konfliktus, išreiškia jausmus.

 

Mokyklos teatras ugdo žmoguje grupės jausmą, mokėjimą su kitu „aš“, kitokiu „aš“ bendrauti ir bendradarbiauti ir siekti vieno tikslo, kūrybos tikslo. Jaunieji artistai kiekvienam šventėje dalyvavusiam svečiui įteikė pačių nupintus „Rojaus paukščius“ ir su didžiuliu nekantrumu laukia naujos premjeros, kiekvieno gyvo susitikimo su žiūrovais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.