Lopšelyje-darželyje „Diemedis“ šventinę eglutę pakeitė dėkingumo medis

Audronė Verikienė ir Vilma Dargelienė
,
IU ir PU mokytojos ekspertės 

Baigiantis švenčių šurmuliui ir prasidedant naujiems metams, lopšelyje-darželyje „Diemedis“ mes, IU ir PU mokytojos ekspertės Audronė Verikienė ir Vilma Dargelienė, pakvietėme visą bendruomenę sustoti, pastebėti ir padėkoti vieni kitiems už matomus ar nepastebimus, savaime suprantamus ir stebuklingus poelgius ar reiškinius.       

 

Pirmą metų savaitę visos mokytojos ne tik su ugdytiniais, bet ir su darbuotojais aptarė dėkingumo svarbą. Mintys buvo užrašytos, nupieštos ir kitaip vizualizuotos. Savaitės pabaigoje mokytojos ekspertės, virtusios kiškiu ir varna, pakvietė ne tik atsisveikinti su eglute, kuri taip ilgai laikė žaisliukus ant savo šakų, bet ir nuvykti kartu prie kūrybinio dėkingumo medžio maketo. Susėdę ant pagalvėlių, aplink sušalusį ir vienišą medį, kiškis ir varna kartu su vaikais aiškinosi „ačiū“ žodžio reikšmę – kada jį vertėtų sakyti, kokiomis aplinkybėmis jis tampa stebuklingas, magiškas ir kokį jausmą jis gali sukelti.

 

Kūrybinį dėkingumo medį sušildė vaikų darbeliai, darbuotojų ir pačių vaikų mintys, padėkos, kitomis kalbomis parašytas žodis „ačiū“. Bendruomenės atsisveikinimas su eglute ir dėkingumo aptarimas buvo šiltas, jaukus, pilnas gerų emocijų ir džiaugsmo. Visi vaikai turėjo galimybę ne tik stebėti šventę, bet ir būti jos dalyviais. Vėliau STEAM veikla buvo tęsiama ir grupėse. Iš įvairių konstruktorių, kaladėlių, kortelių ar gamtinės medžiagos dėliojome stebuklingą, magišką žodį „ačiū“. Visi ištirpome dėkingumo garsuose, žodžiuose, energijoje.

 

 

Tegul dėkingumas plinta, sklinda, skleidžiasi ne tik per tarptautinę žodžio „ačiū“ dieną, bet ir visus metus!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.