Literatūriniai skaitymai – dovana V. Mačernio 100-mečiui

Dalė Janušauskienė
,
lietuvių kalbos mokytoja

2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais – birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas. Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje kovo 23 d. buvo organizuota poezijos skaitymų popietė ,,Ir žody nušvito…naujas pasaulis“ (V. M.), kurioje dalyvavo ir mokyklos pedagogai, ir moksleiviai (renginys vyko nuotoliniu būdu).

 

Moksleiviai, paskatinti savo mokytojų, domėjosi V. Mačernio gyvenimu ir kūryba, rinko medžiagą apie jo gimtąją Šarnelę, kūrybinį palikimą… Aštuntokė Ugnė Sekreckytė pristatė pateiktis ,,V. Mačernio ,,Metų“ sonetai moksleivių fotografijose“. Kūrybiškai buvo pateiktos mokyklos jaunųjų žurnalistų nuotraukos, kuriose atsispindėjo metų laikai, perteikiantys sonetų žmogaus būties nuotaiką, išgyvenimus. Po pristatymo sonetus deklamavo progimnazijos mokytojai, vadovai. Jų meninis skaitymas buvo vienas iš saviraiškos būdų, padėjusių patirti teigiamų emocijų popietėje dalyvavusiems mokiniams. Septintokai Aristėja Pužaitytė bei Saulius Šivickas, sudėję į skaidres bei sumaketavę visus moksleivių piešinius, nutapytus pagal poeto kūrybą, skaitė pranešimą ,,Vizijos – reikšmingiausias V. Mačernio ciklas mokinių iliustracijose“. Renginio dalyvius ypač sužavėjo penktokės Perlos Šiuipytės piešinys pagal vizijos eilutes: ,,Ir vandenin palinkusios obels šakoj, matyt, seniai jau padžiauta skara pleveno ryto vėjuj.“ Šie poeto vaizdiniai bei regėjimai jaunosios dailininkės nutapyti tikrai labai meniškai.

 

Jautriai ir nuoširdžiai buvo pristatyti ir ,,V. Mačernio laiškai mylimajai“. Aštuntokė Samanta Pilvelytė, perskaičiusi pranešimą, pakvietė laiškus skaityti savo mokytoją Romualdą Juodį bei klasės draugą Justą Norvilį. Vyriški balsai skambėjo įtaigiai, ilgesinga intonacija – poeto rašyti tekstai mylimajai Bronei palietė ne vieno širdį, privertė susimąstyti, kokia didi ir galinga yra meilės jėga…

 

Popietės dalyviai, patyrę gerų emocijų, mokyklos bibliotekininkės Jūratės Bartkevičienės pakviesti aplankyti virtualią parodą, o papildę savo žinių bagažą, galėjo pasitikrinti žinias ir viktorinoje apie V. Mačernį. Šį renginį stebėjusi mokytoja Aneta Saliamonavičė nepakartojamas akimirkas įamžino ir įgarsino vaizdo klipe.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.