Linksmai ir turiningai praleistas laikas stovyklaujant Vaikų literatūros skyriuje

Birželio pabaigoje Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykusi vaikų vasaros stovykla baigėsi. Bibliotekoje praleistą laiką vaikams primins smagūs prisiminimai, nauji draugai, sukurti kūrybiniai darbeliai. Dvi paskutines dienas Vaikų literatūros skyriuje atostogaujantys  vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

 

Grafikė Sandra Sukarevičiūtė supažindino su grafikos ir tapybos bruožų turinčia monotipija. Vaikai išbandė grafinę ir aliejinę monotipiją, naudotos neįprastos darbo priemonės: stiklo plokštė, spaudos ir aliejiniai dažai, presas. Aliejinė monotipija kūrybinių dirbtuvių dalyvius nustebino ir sužavėjo – atspaudo dažai, kompozicijos formos tarsi susiliejo, atsirado netikėti spalvų ir faktūros deriniai. Svarbiausia, kiekvienas atspaudas – vienintelis ir nepakartojamas, tad jie visi buvo skirtingi. Vaikai džiaugėsi savo tikrais meno kūriniais, ne vienas žadėjo ir įsirėminti.

 

Taip pat daug emocijų, įspūdžių ir išbandymų stovyklos dalyviai patyrė teatro edukacijos „Kuriame teatrą“ metu. Vaikų teatro režisierė, ilgametė Moksleivių namų vaikų teatro studijos „Bildukas“ vadovė Danguolė Galinienė supažindino su stebuklingu teatro pasauliu. Siužetas, tekstas, žodis, garsas, grimas, šviesos, dekoracijos, rekvizitas, butaforija – tai stebuklingo teatro pasaulio dalys.

 

Ugdymas teatru lavina balsą, kūno plastiką, ugdo dikciją, intelektą, lavina meninį skonį. Režisierės padedami vaikai kūrė etiudus, mažus vaidmenis, atliko tikrą aktoriaus trenažą, žaidė žaidimus. D. Galinienė parodė įvairių triukų, magiškų burtų, kuriuos gudrūs vaikai greitai perprato ir išmoko. Vaikai gavo ir naudingų patarimų, kaip deklamuoti eilėraštį, raiškiai skaityti, kuriuos galės pritaikyti ugdymo procese mokykloje.

 

Taigi, septynias dienas trukusi vaikų vasaros stovykla baigėsi linksma ir kūrybinga gaida. Vaikai turiningai ir smagiai praleido laiką, įgijo naujos patirties, kūrė dailės darbelius, bendravo, susipažino su bibliotekos veiklomis ir galimybėmis, susirado draugų.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.