Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas

Mieli mokiniai ir studentai,

Gerbiami pedagogai ir dėstytojai,

Tėveliai,

 

sveikinu Jus su lūkesčių, jaudulio ir atsakomybės kupina Rugsėjo 1-ąja, Mokslo ir žinių diena!

 

Neabejoju, kad tai – vėl nauja pradžia ir pažadas sau. Pažadas uoliai mokytis ir sąžiningai mokyti. Sparčiai ir drąsiai stiebtis savo gerovei ir Lietuvos labui.

 

Pirmokams, pirmakursiams tai didelio naujo etapo pradžia. Tęsiantiems mokslus – galbūt galimybė dar pasitempti ir išsigryninti savo gyvenimo tikslus. Mokytojams ir dėstytojams – dar vieni metai neišsenkančios kantrybės, atsidavimo ir galimybių dalytis žiniomis ir žmogiškosiomis vertybėmis su mūsų jaunąja Lietuvos karta.

 

Bendrosios atjautos, supratimo ir pagalbos kitam vertybės mus ypač suvienijo prasidėjus karui Ukrainoje, kada tradiciniai mokslo metai baigėsi neįprastomis aplinkybėmis. Draugiškai priėmėte vaikus ir jaunuolius iš karo siaubiamos šalies: padėjote jiems integruotis ir pasijausti saugiai, o nemažai Jūsų prisidėjote ir prie įvairiausių iniciatyvų teikiant pagalbą ir paramą Ukrainos karo pabėgėliams savo šeimose ir mokyklose.

Šis karas privertė mus visus permąstyti laisvės reikšmę, kiekvieno mūsų pasirengimą ginti mūsų valstybės ateitį.

 

Todėl šiandien linkiu Jums neprarasti smalsumo ir dar geriau pažinti Lietuvos valstybingumą, sudėtingą, bet nuolat į laisvę besistiebiančią jos istoriją, puoselėti savo kraštą ir patriotiškumą.

Kviečiu aktyviai įsilieti ir į švietimo tobulinimo procesus – į juos žvelgti lanksčiau, kūrybiškiau, atviriau. Skatinkite vienas kito lyderystę, kritinį ir analitinį mąstymą, ieškokite kūrybiškų problemų sprendimo būdų. O pedagogus ir dėstytojus kviečiu į mokymą integruoti kuo daugiau inovacijų, įtraukti žaliąsias ir aplinkosaugos temas.

 

Rugsėjo 1-oji vėl primena pedagogams ir tėveliams, kaip svarbu susitelkti dėl vaikų ateities. Ačiū Jums, kad auginate ir ugdote kūrybiškus ir atsakingus žmones Lietuvai. Kviečiu visiems kartu sudaryti kuo palankesnes sąlygas kiekvienam vaikui pažinti save, atrasti ir patikėti savo talentais, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų.

 

Mieli mokiniai ir studentai, nepamirškite, kad Jūsų įgytos žinios ir gebėjimai bus Jūsų pasiekimų gyvenime pagrindas, o Jūsų sėkmė labai svarbi ir Lietuvos ateičiai.

Mokymasis ir mokymas – tai ir meilės Lietuvai išraiška. Linkiu visiems sėkmingo ir sklandaus naujo starto!

 

Gitanas Nausėda

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.