Lietuvos Prezidentės viešnagė Sakartvele

Gegužės 26 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Sakartvelo (Gruzijos) Nepriklausomybės dienos proga kartu su Sakartvelo švietimo ir mokslo ministru Mikheiliu Chkhenkeliu bei Sakarvtelo technikos universiteto rektoriumi Arčilu Prangshviliu iškilmingai atidarė atnaujintą Lietuvių kalbos ir kultūros centrą (LKKC).

Jame – didelė auditorija, kurioje vyks paskaitos, edukacinės veiklos, ir biblioteka, kurioje sukaupta daugiau kaip 1000 lietuvių kalbos, literatūros, istorijos, geografijos, etnokultūros leidinių. Juos centrui padovanojo įvairios Lietuvos institucijos. LKKC galima rasti ir daug mokslinės, metodinės literatūros, tautinės atributikos, meninių fotografijų, Lietuvą reprezentuojančių suvenyrų. Centre įrengta moderni multimedijos sistema. Centro atnaujinimo proga Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija padovanojo nešiojamąjį kompiuterį.

 

Nepriklausomybės dienos proga Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas apdovanotas vienu aukščiausių Sakartvelo ordinų – Prezidentiniu prakilnumo garbės ordinu (angl. Presidential Order of Excellence). Sakartvelo prezidentas Giorgis Margvelashvilis profesorių apdovanojo už ypatingą indėlį plėtojant Sakartvelo ir Lietuvos santykius kultūros, švietimo srityje.

 

2012 m. spalį Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Sakartvelo technikos universiteto iniciatyva buvo atidarytas Lietuvių kalbos ir kultūros centras – pirmas toks centras Užkaukazės regione. Jame studentai kartvelai (gruzinai) gali nemokamai mokytis lietuvių kalbos ir kultūros (kasmet studentų skaičius vis auga). 2017–2018 m. centre mokėsi per 80 studentų iš 7 Tbilisio aukštųjų mokyklų. Nemaža dalis centro studentų mokosi magistrantūroje lietuvių kalba Lietuvos aukštosiose mokyklose. Nuo pat LKKC įkūrimo jam vadovauja prof. Vidas Kavaliauskas. Šiais metais prof. V. Kavaliauskas taip pat tapo pirmuoju Lituanistinio švietimo dėstytojo premijos laureatu.

 

 

Mūsų inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.