Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena „Pasakoje“

Gražina Atraškevičiūtė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Kovo 11 d. simbolizuoja mūsų Tautos valią, dvasią ir nepalaužiamą norą gyventi nepriklausomoje valstybėje. Gimdami įgyjame teisę į pilietybę, tačiau atsakingus, patriotiškus, mylinčius Tėvynę piliečius išugdo šeima, mokykla, bendruomenė.

 

Nepriklausomybės dienos išvakarėse Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai ir pedagogai susitiko su Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais. Jie papasakojo apie pilietiškumą, drąsą ir atsakomybę. Tėvynė, gimtinė – tai žodžiai, kuriuos iš kareivių lūpų girdėjome minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ar šiais laikais vaikams šie žodžiai ką nors reiškia? Pasirodo, reiškia labai daug. Vaikų akys spindėjo, kai jie klausėsi karių pasakojimo, kaip galima tapti kariu, mažieji apžiūrėjo ir išbandė viską, kas yra kareiviškoje kuprinėje: dėjosi šalmą, „miegojo“ miegmaišyje, o „stebuklingai“ išvirta kareiviška košė buvo ypač skani. O kur dar galimybė pasėdėti prie kareiviško automobilio vairo ir paliesti tikrą ginklą…

Dėkojame Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams už mūsų auklėtiniams skirtą laiką ir pilietiškumo pamoką Kovo 11-osios išvakarėse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.