„Lietuvos mokyklų apdovanojimai 2018“ – ieškomi metų geriausieji

Trečius metus iš eilės Kaune bursis aktyviausių ir geriausių Lietuvos mokyklų mokiniai ir mokytojai. Balandžio 17 d. į Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnį sugrįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija mokiniams bei mokytojams „Action!“. Siūlyti savo favoritus galima jau nuo kovo 19 d. čia.

Mokyklos ir jų bendruomenės turės galimybę sužibėti šiose nominacijose: „Metų mokytojas“, „Metų moksleivis“, „Metų būrelis“, „Metų inovacija“, „Metų mokyklos prezidentas“, „Metų mokykla“, „Metų projektas“, „Metų pagalbininkas“, „Metų pilietiškumas“ ir „Metų mokinių taryba“.

 

Dėmesį prikaustys konferencijos „Action!“ pranešėjai

 

Vienos iš organizatorių Giedrės Veitaitės teigimu, renginiu siekiama skatinti šalies mokyklų bendruomenių aktyvumą ir iniciatyvumą bei įvertinti tuos, kurie kasdien stengiasi, dirba, daro gerus darbus, kuria naujas iniciatyvas. Ji pažymėjo, kad šalies mastu vyksta ir daugiau apdovanojimų, kuriuos organizuoja miestų savivaldybės, atskiros mokyklos, bet jie – pavieniai. Iki šiol vieno renginio, siekiant pagerbti geruosius pavyzdžius mokyklose, nebuvo.

 

Lietuvos mokyklų apdovanojimų organizatorius ir iniciatorius – Kauno technologijos universitetas. Renginys labiausiai orientuotas į 10–12 klasių mokinius. „Renginys vyksta jau trečius metus. Pastebime, kad mokyklų bendruomenių susidomėjimas auga, todėl tikimės ir šiais metais sulaukti rekordinio nominantų skaičiaus“, – kalbėjo G. Veitaitė. Ji pažymėjo, kad ateityje renginio užmojis – tapti nacionaliniais mokyklų apdovanojimais.

 

Prieš paskelbiant dešimties nominacijų nugalėtojus KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) vyks konferencija „Action!“, per kurią mokiniai turės galimybę išgirsti žinomų visuomenės veikėjų skaitomus pranešimus.

Šių metų LMA nugalėtojų laukia KTU ir rėmėjų įsteigti prizai bei unikalios apdovanojimų statulėlės. Per renginį taip pat bus apdovanoti ketvirtus metus vykstančio projekto mokiniams „Iššūkis mokyklai“ dalyviai ir prizininkai.

 

Laimėtojus rinks komisija ir socialinių tinklų vartotojai

 

Siūlyti savo kandidatus nominacijoms gali visų šalies mokyklų mokiniai, tėvai, absolventai, kiti mokyklų bendruomenių nariai. Registruojant savo nominantą, būtina pateikti trumpą aprašymą, pagrįsti ir išvardyti nuopelnus bei pridėti nuotrauką. Tas pats asmuo gali nominuoti kelis skirtingus projektus, mokinius, mokytojus, būrelius ir kitus.

Balsuoti už pretendentus atskiroms nominacijoms laimėti gali visi asmenines socialinio tinklo „Facebook“ paskyras turintys vartotojai, nes balsavimas vyks skaičiuojant paspaudimus „patinka“ (angl. like).

 

Daugiausiai balsų kiekvienoje nominacijoje surinkęs trejetukas toliau bus vertinamas kompetentingos komisijos, kurią, kaip ir kasmet, sudarys Lietuvos moksleivių sąjungos, KTU atstovai, verslo įmonių vadovai, švietimo organizacijų specialistai. Balsavusiųjų „patinka“ paspaudimai bus paverčiami balais ir sumuojami kartu su komisijos vertinimais.

 

KTU „Santakos“ slėnyje balandžio 17 d. mokinių laukia ir didelė laisvalaikio erdvė, kurioje vyks kūrybinės dirbtuvės, apsilankyti kvies įvairios ekspozicijos.

Toje pačioje erdvėje taip pat vyks pramogos, susijusios su virtualia realybe, universiteto atstovai teiks informaciją apie studijas, laisvalaikio veiklas.

 

Daugiau informacijos apie renginį:

www.mokyklu-apdovanojimai.lt/, www.facebook.com/events/420263611744708/.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.