„Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“ Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Renata Norkienė
,
Raseinių l.-d. „Saulutė“ kūno kultūros pedagogė

„Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ) – didžiausias ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas. Projekto pagrindinis tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Taip pat supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Žaidynes organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

 

Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“ prisijungė prie jau septintojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezono, kuriame dalyvavo 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. LTMŽ projektas buvo vykdomas 3 etapais: virtualios fizinio ugdymo pamokėlės įstaigose, festivaliai įstaigos viduje ir 10 finalinių festivalių didžiausiuose Lietuvos arenose.

 

 

Pirmasis projekto etapas vyko nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d. Vaikai tris kartus per savaitę sporto salėje ir grupėje atliko LTMŽ virtualias fizinio ugdymo pamokėles. Kiekvieną savaitę, padedami kūno kultūros pedagogo ir grupės auklėtojo, vaikai išbandydavo vis naujas sporto veiklas su virtualiais mokytojais ir virtualiais draugais iš kitų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Vaikai atliko jogos pratimus, sportavo su kamuoliais, gimnastikos lankais, salės žymekliais ir kt. Visų pamokėlių nuotraukos ir vaizdo įrašai buvo skelbiami viešojoje erdvėje.

 

Projekto antrojo etapo metu aš, darželio kūno kultūros pedagogė Renata Norkienė, ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Žalabinienė suorganizavome ir įgyvendinome festivalį abiejose darželio buveinėse. Pagrindinis festivalio įstaigoje tikslas – padėti ikimokyklinio amžiaus vaikams suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Festivalį pradėjo personažas Super Herojus rytine nuotaikinga, visuotine mankšta. Po mankštos laukė įvairios rungtys, kliūčių ruožai, taikinys, tinklinis, futbolas, krepšinis, žaidimai su spalvotu parašiutu, tuneliu, virve ir dideliais kamuoliais. Vaikai dalyvavo estafetėse, kurios pareikalavo ne tik ištvermės, greičio, jėgos, bet ir mąstymo bei pastabumo. Į renginį įsitraukė visa bendruomenė. Gera nuotaika, šypsena, energija ir džiaugsmas pripildė visas darželio erdves. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomais ir spalvotais kamuoliais.

 

Trečiasis projekto etapas – respublikinis festivalis, kuris įvyko gegužės 28 d. Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Jame dalyvavo 39 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš visos Lietuvos. Į finalinį festivalį vyko grupės „Kregždutės“ komanda, kurią sudarė: 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai (R. Norkienė ir D. Žalabinienė). Kiekviena komanda jėgas išbandė dešimtyje sporto rungčių. Renginio metu dalyvius aplankė ir į veiklas įsitraukė Lietuvos imtynininkė, Europos čempionato medalininkė Danutė Domikaitytė ir Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė Simona Petravičienė.

 

Respublikinio festivalio pabaigoje visi vaikai ir pedagogai buvo apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomais, medaliais, taurėmis ir atminimo dovanėlėmis.

 

Esame dėkingi organizatoriams už puikų sporto festivalį ir Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorei Indrei Matevičienei už galimybę dalyvauti jame. Didžiuojamės būdami šio projekto dalimi ir džiaugiamės, kad sportas ir buvimas drauge vaikams teikia tiek daug gerų emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.